Co dělat v životě po třicítce

Mário Roženský dnes našel a přes Twitter se podělil o zajímavý článek 10 Life Lessons to Excel in Your 30s. Je postaven na úžasné myšlence. Autor Mark Manson se zeptal svých čtenářů starších 37 let, co by mu poradili sami sobě, když jim bylo 30. Dostal přes 600 odpovědí a spousta z nich byla delších než stránka. Překvapilo jej kolik z nich je podobných. Na základě těchto odpovědí pak sestavil článek, který stojí za to přečíst.

Možná si řeknete, že po třicítce se toho zas tak moc nezmění, je to přece jen číslo. Sice mi táhne “jen” na třicetdva, ale popravdě se už pár věcí změnilo. Asi nejzajímavější je, že jsem tak nějak začal víc riskovat. Investoval jsem nějaké peníze do akcií, což bych před pěti lety třeba neudělal, protože jsem se o peníze celkem bál přijít. Přitom důvod nebyl vůbec spojený s věkem. Prostě to nějak vyplynulo samo. Koupil napůl s přítelkyní byt, aby jsme mohli bydlet ve vlastním. Vyměnil pohodlné vydělávání z domova pro více klientů za jednoho většího, kterému věnuju poměrně dost času (některé týdny je to až 90 %). Světe div se, jde to kombinovat celkem dobře i s online podnikáním (stačí nemít televizi, omezit webtrh a jeho klony, online zábavu a trochu spánku). Teď když nad tím zpětně uvažuju, fakt to všechno začalo nenápadně po té třicítce úplně samo.

Zkusíme taky vytvořit seznam

Vzhledem k tomu, že vidím jak se život nenápadně mění po třicítce, tak nepochybuju že na těch seznamech z článku je něco opravdu zajímavého. Takže pokud můžu poprosit mé čtenáře, kterým je přes 37. Napište mi prosím do komentáře několik bodů, které by jste řekli svému třicetiletému já. Kdyžtak přidejte i váš aktuální věk. Ať mi mladší se z toho můžeme poučit :)

Díky


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Co dělat v životě po třicítce“

 1. Tak moje 44 leté jä radi mému třicetiletému JÁ :
  Věnuj hodně času (ne penĕz) svým dětem. Jednou to ocení.
  Sportuj, věnuj se koníčkům, mysli i sám na sebe..
  Čti jen nejlepší knížky, dívej se na nejlepší filmy, vybírej si dobře lidi, kterým věnuješ svůj čas.
  Neztrácej kontakt se starými kamarády. Lepších už moc nenajdeš.
  Nepřestávej se učit.
  Neboj se dělat chyby.

 2. Jokole, hodně dobře napsaný. Já teď viděl na youtube video s novým SK prezidentem, přednášel na nějaké škole a to bylo v podobném duchu. Pokud to není zas jen dosazená loutka, tak Slovákům závidím.

 3. V 15-ti letech jsem si plánoval velký dům, drahé auto a život bez dětí. Teď je mi 23 a chci skromný dům, decentní auto (které dobře jede a moc “nežere”) a rád bych měl nějaké děti. Okolo těch 30-ti let, bych chtěl asi také investovat např. do těch akcií. :-)

 4. To jsi teda rychle změnil priority :)
  i když já vlastně taky. V patnácti jsem s dětma tak nějak počítala (je to normální, že..?) a teď v 26 bych se asi radši zabila, kdybych měla na výběr jen mezi tím mít dítě nebo umřít :)

Komentáře nejsou povoleny.