Pár statistik o nových sTLD

Už je to nějaký pátek, co se dají registrovat nové TLD. Tedy zatím jen některé. Volná registrace zatím nebyla spuštěna u všech. I tak už jsou ale na světě první čísla. Celkem bylo doposud registrováno více jak 215K nových domén.

Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce nových TLD má ve správě GoDaddy. Celkem 40 %, což je opravdu hodně. Na druhém místě je Enom, na třetím  united-domains a na čtvrtém překvapě 1and1.com, která údajně utratila za propagaci nových TLD až 50 milionů USD, za což získala 5,7 % trhu.

  1. Godaddy – 87K
  2. Enom – 23K
  3. united-domains – 15,8K
  4. 1&1 Internet- 12,3K
  5.  Name.com – 8,5K

Mimochodem Subreg (Gransy s.r.o.) je na 29. místě s 832 doménami.

Nejoblíbenější novou TLD je .guru (42.153), pak .photography (25.804), .today (12.464), .tips (12.080) a  .technology (9.302). Celkem zajímavé, jak jsou oblíbené tak dlouhé domény. Chápu, že je super mít své portfólio fotek na doméně .photography, ale mě to prostě přijde jako slušný doménový úlet :)

No uvidíme co nám ještě budoucnost přinese. Osobně by jsem se těšil například na doménu .blog, ta se ale tak rychle zřejmě neobjeví. Stejně tak třeba .tip (teď je možné registrovat pouze .tips, což v Česku není zrovna dvakrát použitelné).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Pár statistik o nových sTLD“

  1. V zahranici, kde nejsou v internetovem praveku, tyto domeny vyuziji lepe nez my tady v CR, kde se nam zda vsechno divne :-) cena top kousku poroste casem. v USA, Nemecku i Anglii jsou zvykli psat dlouhe nazvy domen.

  2. mne zas prijde ze se jich registrovalo dost malo…
    stale zastavam nazor ze tyhle nove koncovky budou neuspesne a nepochopitelne pro BFU

  3. To se vstřebá, zvykneme si na ně :-) Teď se to nezdá, ale zá nějaký čas budeme brát nové koncovky jako by tady byly od nepaměti. A nebo ne? :-) Bůh, ví jak to bude…

Komentáře nejsou povoleny.