Google Scraper Report

Scraper site je stránka, která kopíruje obsah anebo jen jeho části z jiné stránky či i několika stránek naráz. Vše se provádí automaticky a účelem není nic jiného než získat obsah, který by vyhledávače indexovali. Díky rozsáhlému linkbuidlingu, pak takovéto stránky dokáží přeskočit i originální v SERP. Což je velice nepříjemné a špatně se s tím bojuje. Cílem je většinou vydělávat na reklamě anebo sbírat linkjuice. Více informací o scraper site se můžete dozvědět na Seopedii.

Příkladem jsou například autoblogy, RSS agregátory anebo i sám Google.

google-scraper-site

Matt Cutts se rozhodl, že dá možnost lidem takovéto weby hlásit přes speciální formulář. Vzhledem k tomu, že se v poslední době párkrát pochlubil jak “rozprášili” s antispamovým týmem nějaký blog network, tak se spíše domnívám, že tento formulář je tu z jiného důvodu.

Scraper sites jsou většinou na nižších stupních odkazových pyramid. Přeci jen, když potřebujete přes něco proprat desítky tisíc nekvalitních zpětných odkazů, tak potřebujete stovky webů s alespoň nějakým obsahem. Pokud se jim podaří tyto stupně odhalit dostanou se přes ně výše. Teoreticky můžou odhalit velkou část celé struktury.

Podle mě tedy nejde o nic jiného, jen získat tipy na weby zapojené do velkých link networků. Takže pokud doufáte, že přes tento formulář potrestáte kopírovače vašich článků, konkurenci, co vám krade originální texty z vašeho eshopů, tak to zřejmě nebudete fungovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Google Scraper Report“

  1. Take mam ten pocit ze to slouzi akorat k bonzovani. Jinak.si myslim ze tech odhalenych pyramie bude minimum. Aby to melo nejaky efekt muselo by to podporeno strojovym vyhledavanim…

  2. Mě to spíš láká na to, že si mohou přes zpětnou uživatelskou vazbu ladit svůj algoritmus. Pokud se nějaká čtečka umisťuje výše, než web s informací -a právě proto vznikl tento formulář. Samozřejmě odhalí vykompenzované pozice webů, které jen přebírají obsah.

Komentáře nejsou povoleny.