Jak si vedou nové TLD u Czechia

logo-czechiaO nových TLD jsem už psal. Osobně to sleduju spíše z zpovzdálí a moc aktivně se do toho nezapojuju. I když občas mám nutkání něco si zaregistrovat už jen kvůli otestování, jak se k nim zachovají vyhledávače. zatím úspěšně odolávám a pokaždé si říkám, že mám frontu domén, které by si zasloužily alespoň nějaký obsah :)

Nové TLD prodávají u na czechia.com odkud mi poslali graf jaký zájem je o kterou TLD.  Zároveň je v tabulce i datum spuštění.

nove-tld-u-czechia

Jak je vidět největší zájem je o doménu .guru, pak s odstupem .photography, což je pro mě překvapením. Člověk by čekal, že pofrčí spíše ty krátké TLD. Zrovna .photography mi přijde, no jak to říct hodně extrémní záležitost. Stav je k 20.2.2014.

Celkem by mě zajímalo jestli někdo z vás už šel do nějaké nové TLD?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 komentářů u „Jak si vedou nové TLD u Czechia“

  1. nejvíce se mi líbí .guru, nevím však jak hodně se rozšíří a kdy si na něj veřejnost zvykne, photography je fakt dlooouhá když uvážíme délku takovou aby měla nějak smysl(což by právě u těchto TLD chtělo) tak se pohybujeme kolem 20 znaků

  2. Zatím ne, i když nutkání občas také je. Možná jsem zaváhal s monalisa.gallery, když byla ještě volná..

  3. Nové TLD domény mi v českém prostředí nepřipadají zrovna moc užitečné. Možná ještě .guru může být zajímvé pro specifické účely, ale u .photography to nechápu – vždyť to ani většina Čechů nenapíše :-). Je ale možné, že většinu domén registrovali klienti Czechie spíše pro zahraniční trh (ne tedy pro české fráze).

  4. Cely mi to prijde jako nesmysl. V ceskem prostredi je handicap, pokud projekt nema .cz domenu a stejne tak na mezinarodnim poli je potreba byt na .com. Uz ani .eu neni zadna vyhra a tyhle nove TLD mi pripadaji jako nafouknuta bublina.

  5. ako už viacerý nado mnou písali tieto nové domeny sú vhodnejšie skôr pre zahraničný trh a anglicky hovoriace krajiny

  6. GURU je populární celosvětově, protože má jasný význam. Umím si na takové doméně představit X projektů i u nás.
    U domény .photography je důvod v zákaznících. Zoner je firma známá fotografickým SW a má tisíce foto zákazníků. Takže ač se to zdá překvapivé, v případě czechie to je logické.

Komentáře nejsou povoleny.