Twitter by mohl na mobilech fungovat bez internetu

happy-little-kidSpolečnost Twitter inc. uvažuje o spoluprací se Singapurskou U2opia Mobile. Pomocí protokolu USSD, by totiž bylo možné komunikovat mezi servery operátora a GSM telefonem. USSD (Unstructured Supplementary Service Data) dokáže přenášet zprávy o délce 182 alfanumerických znaků. Což by bylo pro Twitter naprosto dostačující.

USSD se používá například na dotaz o zůstatku kreditu pro předplacené karty operátorů. Například u O2 se ptáte na zůstatek kreditu  *104*#  a *104*1# vám zase řekne, kolik vás stal poslední hovor.

U2opia Mobile operuje ve 30 státech v celkem 7 jazycích. Největší zastoupení má v Africe a Jizní Americe. Spolupracuje také s velkými společnostmi jako je Telenor, Vodafone anebo Bharti Airtel Ltd. Vzhledem ke svému působení má potenciál oslovit zvláště lidi, kteří nemají takový přístup k internetu a sociálním sítím.

Je to tak trochu šance přinést mobilní sociální sítě i tam, kde by byl internet drahou záležitostí. Podle slov zástupce U2opia Mobile, by tahle cesta mohla být pro některé lidi šancí, jak se poprvé seznámit se sociální sítí.

Popravdě je to celkem zajímavá představa. V alternativním světe, kde to někoho napadlo vytvořit dříve, by jsme na starých Nokiích 3310 mohli twítovat ještě předtím než se Zuckerberg poustil do programování The Facebook.

Když nad tím přemýšlím, tak to zároveň poukazuje i na rozdílnost obou sítí.

Zdroj

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Twitter by mohl na mobilech fungovat bez internetu“

  1. Zasadny problem je, o co by sa twitovalo? Dnes 99% twitov obsahuje link ktory prinasa tu informaciu…

  2. Správně by bylo: “V civilizovaném světě se dnes 99 %…” Ten se ale nerozprostírá na 100 % planety.

  3. Tak to by mě zajímalo, jak to všechno bude. To abysme nakoupili akcie twitteru, pokud se to podaří, protože poletí nahoru :))

  4. Mobilní operátori postupne prichádzajú o tržby za hlas a SMS, peniaze sa presúvajú do mobilného pripojenia. Konkurencia dotlačí poskytovať doplnkové služby zdarma. Off-line tweety môžu byť tým bonusom.

Komentáře nejsou povoleny.