Vicarious vytvořil software, který má 90% úspěšnost při řešení captcha kódů

angry-bang-bang-bangV současné době jsou captcha obrázky nejpoužívanější obrannou proti robotům. S tím jak se zlepšuje software a hardwarový výkon, musí vývojáři nasazovat stále komplikovanější captcha kódy. V současnosti je obtížnost často na hranici toho, co vlastně zdravý lidé jsou schopni vůbec přečíst. Pokud máte například problém se zrakem, některé captcha kódy nemáte prakticky šanci vyplnit správně.

Největším problémem přitom je, že u robota stačí jen 1% úspěšnost. Pro něj není problém zkoušet posílat spam třeba 100x za sebou. Aby se vyhnul případnému banu na IP, může to zkoušet každých 10 minut. Nebude to pro něj o nic náročnější než 100x za sebou. Prostě má frontu kam co poslat a zkouší to, dokud to neprojde.

Ve většině případů to stejně nakonec odnesou lidé.

captcha-01

AI od Vicarious

Startup Vicarious se zabývá vývojem software postaveném na principu učit se. Tedy jakési umělé inteligence. Jejich nejnovější řešení si hravě dokáže poradit právě s nejpoužívanějšími capctha kódy. Nemá problém zdolat Google, Yahoo! anebo PayPal. Přitom nevyužívají hrubou sílu ve formě výpočetního výkonu.

No posuďte sami.

Vicarious touto ukázkou pouze demonstrují svůj pokrok v neurovědě a schopnosti strojů se učit. Těžko říct, zdali se dočkáme nějakého komerčního využití pro jejich program na lámání captcha kódů. Mě osobně by se tedy něco podobného určitě hodilo. Podle celosvětového průzkumu denně lidé vyplní 240 milionů captcha kódů a v průměru nad jedním stráví 10 vteřin, což rozhodně není málo. Navíc stránky jsou často velmi špatně optimalizované pro člověka. Stačí špatně zadat ten shluk písmen a vyplňujete celý formulář znovu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 Replies to “Vicarious vytvořil software, který má 90% úspěšnost při řešení captcha kódů”

  1. Mě baví ty puzzle (co musí tak pracně člověk skládat), ale to jsem ještě ani na jednom českém webu neviděl. No není to škoda? :)

  2. Strasne. Naco to vobec robia. Dostane sa to do ruk jednemu debilovy a kazdy web bude zasraty spamom. Te debil sa s tym bude chcet podelit a vsetky weby budu zasrate spamom

  3. Ty bych chtěl investovat, to je bomba. A komerční využití určitě nebude captcha.

  4. Nechápu proč tu lidé nadávají. Proč by to kolidovalo s právem? Mám pomůcku, která mi pomůže zjednodušit život. A že ji někdo zneužije? To máte stejně tak s nožem nebo autem – že někdo udělá nástroj, který se dá zneužít neznamená, že je ten nástroj špatný.
    Na roboty se dá vyzrát jednoduššími způsoby než je captcha. Problém nastává ve chvíli, kdy všichni začnou používat identickou věc – pak stačí mít jednoho robota. Buďte kreativní a robot se vám vyhne.

  5. niektoré captcha kody su fakt velmi zložité, častokrát to človeka naštve, pretože napíše nejaký dlhý hodnotný komentár a po tom ako zle odpíše captchu tak say komentár zmaže

  6. Tak pravda, da se na to divat z vice uhlu pohledu.

  7. Nebojte se, dřív nebo později se proti tomu zase objeví obrana. Pak ale zase někdo vymyslí jak ji prolomit, atd….

Comments are closed.