.asia pokořila hranici půl milionu domén

dotasia.pngDotAsia Organisation dnes ohlásila pokoření 500K domén. Domény .asia byly spuštěny v roce 2007. Právě u ní jsem se poprvé setkal s označení sTLD (sponzored top level domain). Měla být jakousi konkurencí pro .eu. Ačkoliv bylo už při zavádění v období landrush ohlášeno 473.633 žádostí o registraci, nakonec se jich půl milionu sešlo až dnes.

Popravdě DotAsia Organisation pochopila jak online trh s virtuálním zbožím funguje poměrně pozdě. Nějaká masivní propagace začala až v roce 2012, kdy se do toho ale pustili s pořádnou vervou ve spolupráci s 29 akreditovanými registrátory. Monstrózní akce, kde například za 10 let registrace jste dostali 7 palcový Android Tablet, nakonec začala nést ovoce.

.asia domény využívají například rychle rostoucí startupy, které chtějí dosáhnout na asijský trh. Právě tyto startupy mají na billboardech a reklamách domény s koncovkou .asia. DotAsia Organisation se to snaží prosazovat a ukazovat jako velkou výhodu a svůj úspěch. Já se přiznám, že jsem v tomto tak trochu skeptický. Vždyť jen v Asii žijí 4 miliardy lidí. Indické a Čínské podniky neuvěřitelně rostou. Pokud by si jen podnikatelé v těchto zemích registrovali .asia doménu na ochranu brandu, podobně jako si evropští podnikatelé registrují .eu, tak těch domén je tak pět milionů.

Pomoc .asia má i nová webová prezentace na dot.asia, která vypadá celkem spektakulárně. Právě tady poměrně ztráceli za svým “konkurentem” EURidem, který pro propagaci dělá opravdu hodně, což je znát i na počtu registrovaných domén.

Co si tak vybavím, tak nejdražší prodané .asia domény byly Insure.asia za 18,5K EUR (2010), Loan.asia za 14,2K EUR (2010) a Real-Estate.asia za 10,5K EUR (2011).

V každém případě pokud máte zájem o .asia doménu je nutné mít někde v Asii alespoň administrativní kontakt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „.asia pokořila hranici půl milionu domén“

  1. Dobře si vzpomínám na několik trefných článků na 404m.com k doméně asia, a to vč. aviza o dárkové akci v polovině loňského roku. Zkoušel jsem najít nějaké keyword a povedlo se, tak jsem si řekl, že tu srandu zkusím, udělal jsem registraci na jeden rok, a to jen proto, že jsem zrovna potřeboval sluchátka (tablet jsem nechal dlouhodobějším střelcům;-) Prodlužovat ale asi nebudu, jde o vyhozené peníze. Dle mého je doménový trh .ASIA mrtvý a popravdě řečeno, dosud jsem na webu nenarazil na jedinou kloudnou stránku. Pokud se navíc člověk rozhlédne, zjistí, že i čínské, nebo chcete-li asijské společnosti jedou primárně na COM, maximálně v případě Číny na národní CN. Pokud by však byl zájem o registraci, upřesním snad jen, že si netřeba s administrativním kontaktem v Asii příliš lámat hlavu, dá ho k dispozici leckterý (zejména zahraniční) registrátor domén. Suma sumárum, zlatá CZ a COM;-)

Komentáře nejsou povoleny.