Soutěž o .eu domény II. – Kdo další si bude moct registrovat .eu domény od července?

Máme tu druhé kolo soutěže o 5 kódů na .eu doménu zdarma od společnosti regZone. Soutěž je opět o rychlosti, takže poprosím všechny nedočkavce ať přejdou rovnou k soutěžní otázce a odpověď napíší do komentáře, nejpozději do dnešní (4.6.2013) desáté hodiny. Pro ty ostatní tu mám pár zajímavostí o .eu.

.eu domény jsou sice nazývány “Vaše Evropská identita”, ovšem nejsou pro všechny evropany jak by se mohlo zdát. Mohou jí vlastnit pouze obyvatelé, anebo společnosti s trvalým pobytem v členských státech Evropské unie. S tím jak se EU postupně rozrůstá, roste i potenciální trh s doménami. Někteří spekulanti toho využili a registrují si domény se slovy v jazycích potenciálních kandidátů na vstup do EU. Teď už to zřejmě bude slušně probrané, i když kdo ví. Slušné kousky se dají najít i u .cz domén mezi smazanými, které si nikdo nevšiml i více jak rok.

Otázka je proč by někdo měl .eu doménu vůbec chtít, když mají země národní doménu? Popřípadě jí preferovat nad zaběhnutými gTLD jako .com. Faktem je, že EURid cpe obrovské peníze do propagace. Má reklamní billboardy na letištích v Bruselu, Kodani, Milán anebo Mnichově. Snaží se prosazovat brand .eu na různých konferencích. Obecně cílí hlavně na malé a střední podniky. Mají různé stránky z těch známějších například ambitionhasanaddress.eu. Například na marketing  komunikaci vynaložil EURid za minulý rok 2,78 milionu EUR. Těžko říct jaký takto dlouhodobá strategie může mít dopad na evropské vnímání .eu domény.

Zajímavostí stačilo, teď už si dáme soutěžní otázku. Prosím do komentářů pište jen a pouze odpovědi. Díky.

Soutěžní otázka

Obyvatelé jaké země si budou moct registrovat .eu doménu na sebe, bez prostředníka od 1. července 2013?

Své odpovědi prosím pište do komentářů po článkem. Prvních pět správných bude odměněno kódem na .eu doménu zdarma. Ten vám pošlu emailem, takže jej nezapomeňte vyplnit do komentáře.

Více informací jak kód uplatnit najdete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů u „Soutěž o .eu domény II. – Kdo další si bude moct registrovat .eu domény od července?“

  1. Chorvaté, v prvním příspěvku jsem napsal špatně email, tento je správný :) a doufám, že i odpověď je správná

Komentáře nejsou povoleny.