Apuestas.com prodáno za 165K EUR

Na SEDO byla prodána doména apuestas.com za 165K EUR, což je v přepočtu nějakých 4,25 milionu korun. Aapuestas znamená sázky ve španělštině. Doména prodala společnost Apuestas Limited. Dlouhou dobu na ní nebylo nic jiného než jen parkovací stránka.

Národní doménou Španělska je .es. Až do listopadu 2005 byla poměrně drahá, takže místní preferovali spíše gTLD před vlastní národní doménou. Momentálně je registrováno něco přes 1,6 milionu .es domén. Což při počtu 47,2 milionů obyvatelů vychází nějakých 34 domén na tisíc obyvatel.

Přemýšlel jsem jestli by se podle takovýchto statistik dala odvodit třeba hodnota domény sazky.com. Respektive dalších českých slov na .com doménách. 4,25 milionů korun za sazky.com mi zatím přijde celkem dost. Ovšem Španělsko má také 4,5x více obyvatel. Anebo by bylo lepší srovnávat HDP?

Schválně, zkusíme přepočítat cenu sazky.com podle různých ukazatelů v tisících CZK.

 • počet obyvatel – 944
 • HDP – 864
 • HDP na obyvatele – 3.874
 • Měna – 165
 • Big Mac Index – 3.400
 • Průměrný plat – 2.662

Takže záhadu jak přepočítávat cenu domén asi nevyřešíme, i když třeba přepočet podle počtu lidí majících přístup k internetu vynásobených o nějaký koeficient kupní síly by možná i šel :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů u „Apuestas.com prodáno za 165K EUR“

 1. Len drobnosť Drago – národnou doménou Španielska je tuším .es a nie .eu, ak sa nemýlim (chybička se vloudí)

 2. Doména sazky.com nebude mít zdaleka takovou hodnotu jakou jsi odvodil. Podle mě bude má hodnotu někde okolo desetitisíců. Ani cz doména nebude mít takovou hodnotu, ikdyž tam už to nějakou výraznou hodnotu mít bude.
  Každopádně jsi zapomněl počítat s tím, že španělština je velmi rozšířená po celém světě a nejen ve Španělsku ;) .

  • Pierre: s tou španělštinou máš pravdu, to mi nějak uniklo :)
   Doomm: jj to byl europřeklep :)

 3. Myslím, že doménu sazky.com asi nikdo prodávat nebude. Patří totiž Sazce. Ta je taky majitelem sazeni.com.

 4. Cena je to paradni, protoze ten trh je opravdu veliky a sazet se bude neustale, protoze to je velke lakadlo hlavne pro chudsi lidi, kteri doufaji v lepsi budoucnost.

 5. Význam domény .com pro čecha je řádově nižší než pro španěla. Tady je zavedena doména .cz a užití všech dalších koncovek je pro komerční web diskvalifikující.

  Aktuálně třeba prodávám doménu penzijnifondy.com. V českém prostředí je přiměřená cena v řádu jednotek tisíc, ve španělském by to bylo v řádu stovek tisíc.

 6. španielsko je ale krajina, kde sa dosť veľa stavkuje, majú tam aj viacero spoločností, ktoré ponukaju také produky že napríklad za 5 € si môžete kúpiť 1000 rôznych kombinácií lota a podobne, pričom výhra sa následne rozdelí medzi všetkých, ktorý si to zakúpili. Ja osobne mám aj dosť veľa návštev na weboch zo španielska, a pritom tieto weby sú písané v AJ jazyku

 7. No jo Drago, ale třeba minulej tejden byla v ČR akce na Big Mac a byl se slevou 50%, takže cena .CZ webů se musela hluboce propadnout :-D

 8. Spanielsky hovori 495 milionov ludi a spanielcina sa pouziva v cca 24 krajinach, nemusi ten web nemusi byt v buducnosti cieleny len na Spanielsko.

Komentáře nejsou povoleny.