Talkwalker Alerts

Před několik dny jsem začal využívat celkem zajímavou službu Talkwalker Alerts. Je to celkem zajímavá alternativa ke Google Alerts. Tu využívá mnoho firem na ochranu své značky. Služby fungují obdobně. Zadáte slovo anebo slovní spojení, které chcete sledovat a v případě, že se objeví na internetu, dostanete o tom zprávu emailem. Možnost včas reagovat je občas základ pro zamezení nepříjemného flame war, který se může dostat vysoko ve vyhledávačích.

Služba Talkwalker Alerts nabízí možnost sledování nejen emailem ale i přes RSS, což otvírá možnosti využití nad rámec samotné služby. Sledovat je možné fráze jak celosvětově tak jen v českém jazyce. Ovšem diakritika dělá celkem problémy. Přidal jsem si ke sledování třeba PlaCla a dostávám upozornění na plácla.

Na vylepšení přesnosti jsou k dispozici operátory AND a OR. Samozřejmostí jsou uvozovky, které fungují obdobně jako u Google. Zaujali mě závorky. Sice nevím jak by se dali v reálu použít, ale služba je umí. Naopak co určitě využijete jsou zástupné znaky. Hvězdička (*) nahrazuje libovolný počet znaků a otazník (?) jen jeden. Pokud potřebujete hlídat fráze, které lidé, třeba i schválně, komolí tak přijdou vhod. Zajímavý je i operátor vlnovky (~). Ten dává pozor jestli se dané fráze nachází poblíž sebe. Omezení je na pět slov mezi nimi. Můžete si tak pohlídat třeba jméno politika a slovo korupce :)

Služba umí zpracovávat data ze známých CMS. Rozlišuje mezi textem co je v titulcích (title:slovo) a obsahu (content:slovo). CMSka dále rozděluje na News, Blogs a Discussions, což uvidíte v emailech.

Určitě by snesla nějaké to vylepšení. Například sledování novinek na sociálních sítích.

Kdo chcete můžete vyzkoušet. Mě se zatím celkem líbí :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 Replies to “Talkwalker Alerts”

  1. Myslím, že by mohlo být využitelné i jako docela dobrý nástroj pro monitoring potenciální konkurence v dané oblasti podnikání, jež se začne prezentovat na internetu.

  2. Dekuji za dobry tip. Google Alerts vyuzivam vic nez hodne, ale moznost sledovat pres RSS je parada. Jdu testovat.

  3. Zdravím, je to placený nástroj? V nějaké té free verzi jsem nenašel feed, který bych dostal do čtečky. :-(

  4. Dříve jsem zkoušel mention.net a nic moc. Toto se zdá být lepší :)

  5. Vyzkouším to, vypadá to dobře a Google Alerts nedává takové výsledky, jaké bych chtěl.

Comments are closed.