Nová pravidla Instagram – Takhle se dělá byznys!

Teď jsem si právě přečetl článek o novinkách zavedených na Instagramu. Přiznám se, že nebýt to na BBC tak by jsem to považoval za fake či hoax. No posuďte sami.

Nově zde najdete tento odstavec:

Rights bod číslo 2. v Terms of Use

Some or all of the Service may be supported by advertising revenue. To help us deliver interesting paid or sponsored content or promotions, you agree that a business or other entity may pay us to display your username, likeness, photos (along with any associated metadata), and/or actions you take, in connection with paid or sponsored content or promotions, without any compensation to you. If you are under the age of eighteen (18), or under any other applicable age of majority, you represent that at least one of your parents or legal guardians has also agreed to this provision (and the use of your name, likeness, username, and/or photos (along with any associated metadata)) on your behalf.

Takže slušně řečeno, pokud schválíte nová pravidla, tedy nezrušíte si účet do 16.1.2012, tak může Instagram (tedy Facebook, který jej vlastní) udělat cokoliv s vašimi osobními daty a fotkami. Například je prodat.

Což o to osobní údaje se prodávají běžně všude, ale představa, že se vaše fotky nahrané v Instagram stanou součástí nějaké obrázkové databáze, kde si je může kdokoliv koupit a vy z toho nedostanete ani korunu mi přijde poměrně “úsměvná”.

Osobně pochybuju, že by někdo mohl mít zájem o “znetvořené” obrázky polonahých nezletilých holek s pravým nefalšovaným duckface.

Naproti tomu stojí pověst celého projektu a už tak pošramocená péče o osobní údaje Facebooku. Nevím, tohle je už celkem silné kafe. Pokud jde o jméno, příjmení, adresu, příbuzenské vztahy či krevní skupinu tak je to jedna věc, ale často osobní fotky je věc druhá.

No uvidíme. Teď má šanci zabojovat konkurence. Uvidíme jestli se toho chytí. Anebo to vyřeší naše oblíbená Evropská Unie a každý obrázek na Instagramu bude muset projít povinnou úřední kontrolou a Facebook z něj také zaplatí autorský poplatek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

16 komentářů u „Nová pravidla Instagram – Takhle se dělá byznys!“

 1. Podle mě si tam tento bod nezavedli ani tak kvůli osobním fotkám či “duckface” (i když… možná nějaký úchylný programátor někde v US toho bude využívat), ale spíše budou pomocí různých fotobank obchodovat s těmi fotkami, které se dají alespoň trochu považovat za “umělecké dílo”. Pár zajímavých fotek se pomocí Instagramu udělat dá (nepoužívám ho), a ty pak budou přeprodávat. A jak jsi napsal – autor fotky nedostane ani korunu. Trochu síla tohleto…

 2. Zrovna v minulém Forbesu bylo o Instagramu, jak se prodal za miliardu bez toho, aby generoval nějaké příjmy. A vida, příjmy brzy budou. Takhle je to ale špatně.

 3. Ale ono to nebude tak horké, stačí si přečíst také první bod: “Instagram does not claim ownership of any Content that you post on or through the Service. Instead, you hereby grant to Instagram a non-exclusive, fully paid and royalty-free, transferable, sub-licensable, worldwide license to use the Content that you post on or through the Service, except that you can control who can view certain of your Content and activities on the Service as described in the Service’s Privacy Policy, available here: http://instagram.com/legal/privacy/.” Důležitá je pak hlavně první věta…

 4. Honza: Však komu se to nelíbí, může jim dát sbohem. Bez milosti bych se na ně vykašlal, ale vážně.

 5. Tak třeba o polonahé fotky Rihany, která si je tam dává bude určitě zájem :-) Kdo ví v čem je zakopaný pes, ale pro nic za nic tohle asi nedělají.

 6. Ono se zase tak moc nezmění, ta nová pravidla jsou dost podobná těm původním, akorát je to jinak formulované. I teď můžou použít vaše fotky a neptat se vás.

 7. Až začne FB plně využívat potenciálu Instagramu, tak to teprve začne kolotoč ze kterého se všem uživatelům udělá hodně špatně. Protože by to mohlo zajít až tak daleko že fotky na FB budou uložené na Instagramu. Co by se dělo potom.. to už ani radši nepředpovídat.

 8. Myslím, že je to dobrý krok pre Instagram, no neviem si predstaviť, ako sa bude tváriť nejaká kočka, ktorá zverejnila pikantnejšiu fotku keď si jej foto zakúpia na tvorbu escort webu.

 9. Ne, FB se tato změna netýká, tam to totiž už platí dávno! Cokoliv nahrajete na FB je pro FB automaticky k dispozici k jakémukoliv užití a dokonce tu licenci mohou i přeprodávat! Tzn. pro blbé – COKOLIV nahrajete na FB může FB kdykoliv použít nebo prodat komu chce a vy s tím nenaděláte nic. Že byla většina fotek na FB někomu ukradena a vesele se sdílí bez vědomí autora už FB nijak neřeší.

 10. Ja si myslim ze jsi to nepochopil, v tom uryvku je zminene jenom zobrazovani contentu ve spojeni s nejakou reklamou. Zadny prodej.

 11. Ono co není může brzy být že :-) Osobně by mi spíše vadil ten fakt, že nedostanu z prodeje fotek nic než že je někdo “zneužil” pro prodej…

 12. v oblasti bezpečnosti údajov na internete to ide stále dolu, o pár rokov už bude na internete takmer všetko verejné, alebo bude opačný prípad a na internete bude masová cenzúra všetkých médií

Komentáře nejsou povoleny.