Twitter roste a je to fajn

Dneska jsem narazil na jednu zajímavou infografiku Twitter 2012 Fact & Figures. Nedá mi to a musím se s vámi podělit o několik zajímavostí.

Twitter má momentálně přes 500 milionů uživatelský účtů, což je zhruba polovina toho co Facebook. Ovšem z toho je jen 140 milionů aktivních, tedy nějakých 28%. Nevím podle jakých kritérií se definuje aktivní účet. Jestli to znamená nikdy neaktivovaný, anebo dlouhodobě se na něj nikdo nepřihlásil, protože 40% majitelů účtu nikdy neposlalo jedinou zprávu, přesto jen 25% nemá žádného followera. 140 milionů aktivních uživatelů mi přijde jako příjemné číslo, vzhledem k tomu že většina uživatelů má pro svět otevřený účet. Facebook je spíše uzavřená komunita, kde je šíření informací pomalejší. Každý den je registrován jeden milion nových Twitter účtů.

 • Na zprávy z Twitter narazí každý den v průměru 300 tisíc nových uživatelů.
 • V perné dny se na Twitter objeví až 175 milionů nových tweetů. K 750 sdílení dojde během jedné vteřiny.
 • 51% uživatelů je z USA, 17% z Anglie, 4% z Austrálie.
 • Uživatelé za měsíc vyhledávají více dotazů na Twitter než návštěvníci Yahoo! a Bing dohromady. Ovšem tady mám trochu pochybnosti, jestli do toho nejsou započítané i kliky na hashtagy.
 • 92% uživatelů otevřeně prohlašuje, že retweetnou jakoukoliv zajímavost, kterou objeví.
 • 50% aktivních uživatelů folowuje a sleduje zprávy o společnostech, produktech a značkách. Což je pro jakoukoliv firmu prezentující pravidelně nové produkty a informace velice důležité.
 • Pouze 57% ze všech společností, které využívají k prezentaci sociální sítě, používá Twitter. Je zde tak stále velmi velký prostor. Zvláště v Evropě a Asii.

Top 10 účtů

 1. Lady gaga – 30,8M
 2. Justin Bieber – 29,6M
 3. Katy Perry – 28,4M
 4. Rihanna – 26,5M
 5. Barack Obama – 21,5M
 6. Britney Spears – 21,5M
 7. Taylor Swift – 20M
 8. YouTube – 18,9M
 9. Shakira – 18,6M
 10. Kim Kardashian – 16,5M

Jak je vidět celebrity vedou. Čehož také hojně využívají různé společnosti k prodeji reklamy. Nutno podotknout, že jsou s výsledky převážně spokojené. Když jsem psal článek Placené štěbetání v Česku dohledal jsem například, že Charlie Sheen dostal za tweet “I’m looking to hire a #winning INTERN with #TigerBlood. Apply here” 9,5K USD. Společnost, která si propagaci touto formou koupila, byla náramně spokojená.

Sledování Twitter u nás se věnuje společnost H1, která na to má dokonce speciální stránku Klaboseni.cz. Ovšem těžko soudit. Za české považují jakékoliv účty, které mají alespoň 15% tweetů česky, což mi zrovna moc smysl nedává. Většina těch “českých”, totiž používá v popisu angličtinu.

V každém případě, pokud máte blog, magazín či službu, tak by jste Twitter rozhodně měli používat. Jednak členská základna v ČR stále roste a také se díky němu dá občas udělat celkem slušná reklama zdarma. Zpravodajské servery totiž sledují aktivitu na této sociální síti pomoci hashtagů. Například pokud jste využili při krajských a senátních volbách #volby2012 mohli jste se na pár desítek vteřin objevit na aktualne.cz, což v případě vtipného komentáře znamenalo pár desítek až stovek návštěv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Twitter roste a je to fajn“

 1. jsem moc rád že Twitter roste, protože je úžasný. Já jsem se bál že jej převálcuje Google +, ale myslím si že tuto vlnu ustal.

Komentáře nejsou povoleny.