Facebook odmítl odstranit fan stránku vraha z premiéry Batmana.

Pokud sledujete zprávy ze světa, jistě vám neunikl masakr z premiéry třetího dílu Batmana – Temný rytíř povstal. Jistí člověk, který je údajně velkým fandou Jokera, naběhl do kina a začal tam pálit do lidí. Dvanáct zabil a 58 zranil. Další informace není problém dohledat na internetu.

Jak už to tak bývá, vždy když se stane podobná událost najdou se lidé, kteří buď z hecu, anebo jiných důvodů, budou strůjce útoků vyzdvihovat na Facebooku. Reakce ze strany provozovatele je většinou zrušení stránky a zablokování uživatele. Jenomže tentokrát Facebook překvapil a rozhodl se stránku nezrušit.

Stránka je psaná nenásilně a její autor píše v první osobě. Tedy sám sebe stylizuje do role strůjce. Je pravda, že texty jsou psány ať už vědomě anebo ne dosti neutrálně:

“Whatever you have to say to me, I don’t care. Whenever you report me. This page isn’t affected. (I’ve been reported over like a billion times, and nothing has happened.) Also, I don’t believe in karma, and I don’t believe in hell. Please keep this in mind when you post. Unless it’s something smart or funny, please know, I’m just going to laugh at you and all you’re doing is wasting your time.”

Mluvčí Facebooku to komentoval slovy, že stránka neporušuje pravidla Facebooku. Což je sice hezké, ale jak jistě sami uznáte, v tomto případě, když se bude chtít tak není problém na stránce najít problém. Vždyť jen odvolání se na “vzbuzování nenávisti” či “zneužívání cizí identity” anebo desítky dalších důvodů “vycucaných” třeba z prstu mohou celý problém rychle vyřešit.

Na mě osobně to spíše působí jako snaha přilákat na sebe pozornost. Jakákoliv reklama, či důvod se registrovat se teď Facebooku zřejmě hodí. Jeho akcie včera dosáhly nového minima na úrovni 23,26 USD (začínaly na 38 USD), za což může čtvrteční zveřejnění výsledků hospodaření. FB se mohl pochlubit meziročním nárůstem uživatelů o 29% na 955 milionů. Co mu je to naplat, když za období duben až červen vykázal ztrátu 157 milionů USD. Možná tak plánuje novou podobu, kde budete moci trollovat a flamewarovat co se vám jen bude líbit. Facebook – nové místo ke můžete zlobit. I když podle mého naprosto nekvalifikovaného osobního názoru, jediný důvod proč Facebook přežívá jsou ty klikací hry. Bez nich by nemělo cenu na něm trávit, víc než pár minut na zkouknutí nových zpráv a napsání odpovědí.

Zdroje


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Facebook odmítl odstranit fan stránku vraha z premiéry Batmana.“

  1. Aj zlá reklama pre FB je reklama. Ved komu by sa nehodila reklama pre jeho web v stovkách internetových magazinoch?

  2. Ja hlavne nechápem, ako môže byť FB v strate… tá spoločnosť proste musí byť zisková, už len kvôli tomu koľko peňazí som im dal :)

    Trochu konšpirácie, keď cena dostatočne klesne, kúpi ich Google?

  3. Ještě bych uvítal kdyby se tu objevil odkaz na zminovanou facebook stranu. zajímalo by mne, kolik si získala příznivců.

  4. Tohle by se zrušit mělo, některé věci se prostě nedělají.
    Facebook bude mít asi obrovské výdaje do serverů atd., ale že by to bylo v porovnání s příjmy až tak špatné?…

Komentáře nejsou povoleny.