Doménová dálnice

Představte si doménovou dálnici jako velký okruh. Každé kolo je jeden rok, cyklus po který doména existuje. Po této dálnici se momentálně prohání přes 200 milionů domén. Máme tu zpomalovací či chcete li expirační pruh. Jsou zde tisíce zaměřovacích přístrojů různých robotů, který se snaží vyhodnocovat domény, které budou z dálnice odstaveny. Jenomže krom zpomalovacího pruhu tu máme i vstup, který je taktéž monitorovaný a to velice důkladně…

Proč by to někdo dělal? Kvůli statistikám? Anebo jsou v tom nějaké větší peníze? Jako doménový spekulant už vás určitě napadá X důvodů. Jenomže nejde vždy jen o to včas si registrovat typo domény. Žijeme v době, kdy se za jakýkoliv marketingový přehmat platí. Nové produkty se před konkurencí tají jak jen to jde. Jenomže jakmile je nějaký produkt schválen, už v samém prvopočátku si musíte registrovat doménu, protože jí zpětně vybojovat nemusí být zrovna levná záležitost. Takže tu máme zajímavé dilema. Utajení vývoje vs preventivní opatření, které na sebe upozorní.

Člověk by řekl, že se o tyto záležitosti zajímají jen domaineři, jenomže to zajímá i konkurenci a novináře. Zvláště novináři mají v oblibě spekulace. Proč si Activision registruje domény blackopschina.com? Chystá se zaměření pouze na místní trh? Anebo to bude název nového datadisku? Electronic Arts si registruje TheCapLab.com a ani nemá na The Cap Lab TM. Co to chystá? .cz varianta je volná, takže kdo si chce koupit “výherní” los za 150 CZK má možnost. Mimochodem nedávno jsem zahlédl, že se chystá Zynga rozjet nějakou další hru s názvem The Ville , .cz doména je také volná.

Jednoduše řečeno doménovou dálnici nesledují jen domaineři, ale i spousta dalších osob jak fyzických tak i právnických. Je zdrojem mnoha informací. Další důkaz, že exkluzivní informace se dají proměnit na peníze.

O dalších zajímavostech z Doménové dálnice a jak se dá použít si povíme někdy příště ;)

 

Zdroje

http://fusible.com/2012/06/activision-registers-slew-of-china-related-domain-names-like-blackopschina-com/

http://fusible.com/2012/06/electronic-arts-registers-the-cap-lab/

http://company.zynga.com/about/press/press-releases/zyngas-ville-lets-you-live-it-your-friends-home-your-dreams


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Doménová dálnice“

  1. Dobrý povídání.
    Já teda nesleduji nové hi-tech trendy, ale aspoň občas kouknu na dAukce. Něco jsem v expiraci i koupil, ale když bych spočítal čas, tak mi asi lépe vyjde, že bych se měl věnovat rozvoji stávajících projektů.

  2. Já se musím přiznat, že sem tam sleduji novinky a co se bude dít do budoucna, ale zatím jsem nedošel do fáze, kdy bych registroval domény a čekal, co bude. Ale viděl jsem olympijské hry zabrané do roku 2030 nebo ipad6 atd :) Hold někteří se snaží takto zbohatnout, ale většinou jim to nevyjde.

Komentáře nejsou povoleny.