Doména 60.com prodána za 310K USD

V neděli 6. května byla prodána doména 60.com za 310K USD. Prodej proběhl přes KuwaitNet.net Je tak třetí nejdražší prodanou doménou tohoto roku. Nejdražší byla doména PersonalLoans.com za 1 milion USD a druhá Jackpot.com za 500K USD.

Dvoučíselné .com domény se prodávají jen zřídka. Ostatně je jich jen 100. Minulý rok jich bylo prodáno jen pět. Nejdražší z toho byla 11.com, jejíž cena se vyšplhala na 525 tisíc USD.

.net domény jsou naproti .com zhruba 30x levnější (vypočteno z průměrů). I když špatně se to srovnává, protože je malý vzorek. Nejdražší prodanou za rok 2011 byla 29.net za 11,5K USD.

O českých dvoučíselných doménách toho moc nevím. Prakticky se neprodávají. Nabídku jsem viděl někde kolem 30K CZK a poptávku zase na 10K CZK. Ale opět minimální vzorek.

Číselné domény jsou oblíbené zvláště v Asii, kde je po nich poptávka kvůli symbolice. Zhruba před rokem jsem na toto téma napsal článek Čísla v čínské kultuře.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů u „Doména 60.com prodána za 310K USD“

  1. Vím že 13.cz se nabízí za 250.000,- Kč. Ale už je to dlouho a nabízet se dá za co chcete.

  2. Tak personalloans….to je fakt šílený…i když tam nějaký obsah už je, tak mi to přijde přemrštěný. Ale nn.com je opravdu jen těch sto kousků počítáno i s 00.com…tak to je investiční doména to jo….ale je to hukot i tak:-)

  3. 200 modrých papírků za 13.cz je podle mě přepálené. Ostatně pokud by byl zájem, tak můžu přenechat 14.cz za 100 tis Kč. Na doméně je i nějaká historie a trocha odkazů.

  4. Investicni domena? To je hloupy vyraz. Je videt, ze tomu nerozumis.

    Personal Loans je konkretni business, nejake cislo je jenom cislo. Ceny neurcuje tvoje bricho, Petre.

Komentáře nejsou povoleny.