15 milionů registrovaných .de domén

Právě dnes se může správce německé národní domény pochlubit, že mají patnáct milionů domén. Nutno dodat, že v poslední půlhodině tomu domaineři pěkně pomohli. Každý chce zřejmě vlastnit onu historickou doménu.

A jak si .de vede oproti ostatním? Oficiálně je to nejregistrovanější národní doména ze všech. .co.uk má v současné době něco málo přes 10 milionů registrovaných domén. Data o čínské národní doméně jsem nesehnal, ale po zpřísnění pravidel registrace, začal počet domén rapidně ubývat. Přitom ještě v únoru 2009 jich bylo 14 milionů.

Zajímavé je i srovnání s gTLD. Podle statistik na domaintools.com je právě teď registrováno 14,723 milionů .net domén. Což by vlastně znamenalo, že Německo je na světe s počtem registrovaných domén dokonce druhé. Ovšem nevím na kolik se dá na tyto statistiky spoléhat.

Pár zajímavostí o .de

 • První doménu uni-dortmund.de si registroval Department of Computer Science of the University of Dortmund
 • 23. října 2009 povolil DENIC registraci jednoznakových a dvouznakových domén
 • Ve Španělštině, Francouzštině,  Rumunštině a Portugalštině znamená .de z (koho/čeho). Proto jsou oblíbené kombinace sloveso.de/podstatné-jméno. Jako když řekneme pivo.z/Budějovic. Prostě takový domain hack.
 • 7. listopadu 2011 oslavila .de své 25té narozeniny
 • Nováčci na internetu si často myslí, že TLD Německa je .ge, tato doména však patří Gruzii. .de pochází z německého slova Deutschland.
 • Než bylo Německo sjednoceno patřila doména .de Spolkové Republice Německo (západ). Německá Demokratická Republika (východ) měla mít .dd, ale nikdy se nespustila, protože se Německo sjednotilo.
 • Jako jeden z mála moderních registrátorů umožňuje DENIC registraci domén, přes sebe, ale je to dražší než pro smluvní partnery.
 • Registrace .de domény není pro všechny. Je nutné mít v Německu administrativní zastoupení.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „15 milionů registrovaných .de domén“

 1. Už je s .cz skoro dotahujem. :-)
  O tom, že v cizích jazycích de znamená z koho z čeho mě nenapadlo, dobrý postřeh.

Komentáře nejsou povoleny.