CZ.NIC dostal vynadáno za sexistické narážky ombudsmanem ICANN

Správce naší národní domény se postaral o menší bulvární skandál v rámci propagaci našich národních internetových zájmů. V rámci své propagace na sešlosti ICANN 43 v Costa Rica se totiž CZ NIC rozhodl propagovat další sešlost ICANN 44, která bude právě v Praze,  pomocí pohlednic, kde prezentuje to nejlepší z České Republiky, tedy historická místa, pivo, noční život a hezké ženy. No a tady nastal problém…

Jak je možné, že propagujeme krásné holky a nikde žádní hezký kluci. ICANN Ombudsman Chris LaHatte potvrdil, že obdržel stížnost na tento druh pohlednic a požádal CZ NIC, ať tyto ofenzivní pohlednice odstraní. Což CZ NIC také udělal.

Následovalo prohlášení, kde bylo potvrzeno, že jsou si všichni členové ICANN rovni. Nezáleží na pohlaví, rase, etnické skupině, víře, vyznání, věku, tělesné způsobilosti či sexuální orientaci.

PS: Doufám, že ty pohlednice CZ NIC nenechal skartovat. Byla by to škoda :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „CZ.NIC dostal vynadáno za sexistické narážky ombudsmanem ICANN“

 1. Tak to je zvláštní. Většinou řvou ženy, že emancipace a podobný věci, ale tohle jsem ještě neslyšel. Podle mě je to chorý.

 2. Tohle uz je opravdu demence. Jak tohle muze nekdo rozumnej vubec resit ? Ten americkej Motejl se asi spatne vyspal a pritel mu nedal a jeste ho zrejmne do prahy nepozvali. Jak rika paladin. Bacha na to. Tohle nas jednou znici.

 3. To je nějaký nepovedený vtip, nebo jen něčí pokrytectví a snaha o nějakou zvrácenou formu “korektnosti”?

  Co bude dál? Kampaň za zavedení pisoárů na dámských záchodech?

  Nad některými událostmi může člověk jen nevěřícně zakroutit hlavou.

 4. Taky se mi zdá, že se v tomto případě ICANN zabývá naprostými nesmysly. Ještě by třeba někdo mohl vydat nařízení, podle kterého musí hrát v každém fotbalovém týmu alespoň jedna žena, jeden černoch, jeden homosexuál a jeden muslim.

 5. Ofenzivní pohlednice? To je asi překlad co? Spíš urážlivé … si to kdyžtak oprav a tenhle komentář nezveřejňuj.

  • claymes: já se přiznám, že jsem to slovíčko použil v tomto článku schválně. Když už je to absurdní téma, tak do extrému :)

 6. To si dělá pr*el? :D ok.. měli tam dát P.S. samozřejmě všechny rasy mají krásné holky a to i včetně mužského pohlaví všech ras…

  koho to zajímá omg?

 7. Neuvěřitelný, kam to spěje???
  Příště budou pohlednice průhledný aby ani barva nikoho neurazila…

Komentáře nejsou povoleny.