DNES.cz prodáno za 650K CZK

Podle zprávy na osobního facebookovém profilu Zdeňka Kubíka, známého jako denny007, právě on koupil doménu dnes.cz za 650 tisíc korun českých. Jestliže se to potvrdí, jednalo by se o jeden z největších prodejů .cz domény v poslední době, spíše letech :)

Je 650K CZK za doménu dnes.cz hodně anebo málo? Tímto si můžeme lámat hlavu donekonečna. Pro komerční sféru je důležité kolik z toho dokáže dostat nový majitel. Diskutováním nad otázkou, zda by nebylo lepší koupit něco “méně lukrativního” a zbytek peněz nacpat do reklamy, můžeme trávit hodiny denně a stejně se nikam nedostaneme. Jak říká můj kámoš “Tenhle biz je vyšší dívčí, do toho bez zkušeností, know how a známostí prostě nevidíme.”

No uvidíme co s doménou denny007 nakonec udělá. Pokud to bude zpravodajský server, tak by mě zajímala reakce vedení iDnes.cz. Dodnes nechápu, proč o doménu neusilovali.

PS: pokud máte Zdeňka Kubíka na FB v přátelích, rozhodně doporučuji pročíst všechny komentáře.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

21 komentářů u „DNES.cz prodáno za 650K CZK“

 1. Jj, vyšší dívčí je to pravé slovo. Mně se to zdá hodně, než bych vydal takovou částku, hodně dlouho bych se rozmýšlel a počítal..

 2. Koukal jsem na to, já myslím, že je to dobrá koupě, zvláště když ten člověk má další finance na její rozvoj. iDNES to podle mě nekoupila jen proto, že ještě donedávna ta doména byla asi za 10 mega :-) Za tyhle peníze by to určo koupilo víc lidí.

 3. To by musela Mafra asi vytáhnout pěknej balík, pochybuji že by jim to prodával kvůli nějakému pro něj směšnému zisku pár stovek tisíc, možná kdyby dalo mega navíc, tak by to pustil, ale myslím že ne. On na tom raději něco rozjede aby je sral :-D

 4. Tak Denny dle svých slov v současnosti dělá 240k USD za měsíc pouze na parkingu. Takže pro něj to asi moc peněz není. Myslím ale, že na ní žádný CMM projekt nevyroste, prostě ji prostřelí:-)Nějakej obsah na ní sice je…ale návštěvnost type in bude v jednotkách.

 5. “…jednalo by se o jeden z největších prodejů .cz domény v poslední době, spíše letech”
  Ahoj, ačkoliv nejde o zcela obvyklou částku a myslím, že takový obchod se opravdu neděje každý den, určitě nebude patřit mezi mezi největší prodeje v posledních letech. Domnívám se totiž, že ty opravdu velké prodeje se nezveřejňují, protože o to ani prodávající ani kupující nestojí. A myslím, že už vůbec se nezveřejňují nejen čísla, které jsou na faktuře či kupní smlouvě, ale reálná čísla, za které se to opravdu prodá :-)

 6. Honzo, a teď už má zase hodnotu, lidé mají před sebou čerstvé pečivo z pekárny, kávičku a uvažují co je dnes čeká…. :)

 7. Bývalý owner píše, že mu za ni v minulosti nabízela Mafra 2k Kč :))

 8. iDnes by pak musel skupovať podobné blbosti ako eDnes, uDnes atd… iDnes je v pohode a uvidime co sa vykluje z dnes.cz.

 9. Dnes má ohromný potenciál pro zpravodajský server. Nejenom Idnes apod… Dal oby se na tom vydělat i tak že by dával prostor mass TV a jiným mediim… Ale na to by to chtělo mít hotovej už nějakej portál…

 10. kenthanio: jo to uz jsem taky na netu nasel ale pise mi to obsah nebyl nalezen, proto jsem se ptal jestli ma ten profil nakej neverejnej

Komentáře nejsou povoleny.