Cena .cz domény půjde dolů

Vánoční letargie mírně otupila mou ostražitost. Naštěstí jsem dostal anonymní upozornění na změnu v ceníku CZ NIC.

Dámy a Pánové, od 1.2 padá cena Vedení záznamu o doménovém jménu v Centrálním registru pro ccTLD .cz na dobu 1 roku na 125 CZK.

Pokud se nepletu, jakožto že po koštování vaječného likéru na jehož výrobu padly 3 flašky vodky, takže je to teoreticky možné, cena registrace a prodloužení naší národní domény bude od 1.2.2012 125 CZK pro registrátory. Ti si k tomu jistě něco připočtou, pak si k tomu ještě přidá 20% stát a výsledek zaplatíme.

Zjednodušeně řečeno, cena .cz domény by měla klesnout o 15 CZK pro plátce DPH a o 18 CZK pro neplátce. Jak to ale bude ve skutečnosti rozhodne nakonec trh. Jestliže nikdo zlevňovat nebude tak máme smůlu.

CZ NIC tak plní svůj slib o postupném zlevňování české národní domény. Poslední zlevnění přišlo 1.2.2011 a bylo také o 15 CZK.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů u „Cena .cz domény půjde dolů“

 1. Zajímalo by mě, kam až ta cena může spadnout :-) Již nyní, pokud se nepletu, máme jednu z nejlevnějších státních TLD domén.

 2. Kam sa hrabe nas registrator? CZ NIC nesiaha ani po clenky. Cena je omnoho vyssia, tym padom domeny nejdu tak na odbyt a aby toho nebolo dost, mame system z roku 0, v ktorom sa musi prevod domeny riesit cez notara a v papierovej forme :( Kazdopadne pekne zmeny :)

 3. Tak to je milé, a hranice pro uživení domény se dále posunula o kousek dál, cz nic jako nezisková organizace opět nezklamala :) a to v době kdy naopak zdražuje správce domén com a net, které teď nyní budou dokonce dražší nez cz doména

  osobně si myslím, že wedos to jistí a určitě nabídne velkoobchodní cenu, a pro registraci domény tušim stále forpsi má akci cz doménu za 90Kč.

  Když se nad tím zamyslíte, tak to neúměrně ovlivní cenu prodávaných domén, jelikož se sníží provozní náklady, a tím pádem jsou menší důvody proč domény prodávat, a tak se dle mého o něco zvýší ceny (jen u domén, které stojí maximálně za registrační poplatek se cena sníží)

 4. Chorvatsko:

  3.12 na dead-line
  3.1 na vyrazeni z DNS

  domeny 2.12 uz 2.2 nepujdou prodlouzit
  domeny 2.1 vypadnou 2.2 z DNS

 5. No a nebo to taky může dopadnout tak, že sleva v ceníku CZ NIC se projeví tak, že doména bude od 1.2. o 20 korun dražší :-D jak už to tak u nás chodí :-D

 6. Podle všeho se sice zlevnil poplatek za doménu o 15 Kč, nicméně cena za samotné připojení registrátora do CZNICu se zvýšila z 12.000 ročně na 65.000 ročně v Kč bez DPH…
  Takže byse to mohlo promítnout v ceně domén skoro opačně :(…

 7. CZ.NIC je banda zmrdů. Nedávno jsem jim psal angry email po tom, co mi whois házelo limity během manuálního checkování domén. Abych nemohl ověřit 3 domény po sobě, to je fakt směšný. Oni jsou tu pro nás a místo aby vycházeli lidem vstříc, tak vymíšlí kraviny typu mojeid, který se v čr prostě nechytnou. KUT!

 8. Meph: to ano, ale ve zase registrátoři ušetří na povinné záloze…
  Nyní: 12 000 + 190 000 = 202 000,–
  od 1.1.: 60 000 + 140 000 = 200 000,–
  rozdíl 2 000,– :-)

 9. internet1: dobrý postřeh, roční poplatek za připojení registrátora se sice zvýšil z 12 tisíc na 60 tisíc, nicméně velcí registrátoři to ani nepocítí, pro názornou ukázku jsem na rychlo udělal tabulku: http://macecha.cz/price.gif a počet domén jednotlivých registrátorů naleznete zde: http://www.domena.cz/statistics.html
  Ty registrátoři, kteří mají nad 5 000 domén rozhodně nemají důvod ke zdražování, naopak toto zvýšení je likvidní pro malé registrátoři a je jasné kam cz nic míří, stačí se podívat kolik registrátorů za poslední rok přibylo, tímto se cz nic chce bránit dle mého, aby nebylo sto registrátorů s pár domény.

 10. CZNIC je tvořen členy, tj. registrátory… A v jejich nejlepším zájmu je zvýšit bariéry vstupu do odvětví a ztížit to novým registrátorům.

 11. Potvrzuju první registraci za 125 Kč bez DPH (wedos). Jinak Forpsi stále za 90 Kč dumping :)

Komentáře nejsou povoleny.