Jak dlouho trvá Evropskému soudu rozhodnout spor o .eu doménu?

Asi tak by mohl znít začátek vtipu, který se naváží do rychlosti soudnictví v Evropské Unii. Faktem je, že v tomto konkrétním případě to je celkem dlouhá doba. Ostatně posuďte sami. Začalo to 7.12.2005, už v době předregistrace .eu domén, a skončilo teprve včera (12.12.2011). Tedy 2196 dní, anebo 72 měsíců či 6 let.

Na druhou stranu, aby jsme zase z EU nedělali byrokratickou velmoc, jednalo se o doménu sex.eu. Což je snad největší kalibr na světě ať už se jedná o jakoukoliv TLD. Tedy možná až na .va (kde by postrádala smysl).

Všechno to začalo právě 7.12.2005, kdy se na základě registrované obchodní značky přihlásilo ke svému TM absolutně nejvíc společnosti, organizací a spolků v sunrise periodě .eu domén. No a pak že se sex nedá patentovat.

Vše se tak dostalo k soudu a ten po 6ti letech rozhodl, že tato doména zřejmě nikoho nepoškodí a tak jí přiřkl prvnímu ze zájemců. Což je celkem fér. Mnoho lidí spíše věřilo, že doména skončí u nějaké neziskové organizace. Spravedlnosti bylo zadostiučiněno a v Evropské Unii už je opět funkční sex, který více jak 6 let ležel u soudu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 komentářů u „Jak dlouho trvá Evropskému soudu rozhodnout spor o .eu doménu?“

  1. “…a v Evropské Unii už je opět funkční sex, který více jak 6 let ležel u soudu” :-DDD

  2. .va je asi Vatikán, co? i ten bude mít určitě cenu, když se teď 6 let odehrával sex mezi soudy, tak proč ne ve Vatikánu?

    aby ti kvůli tomuto tématu AdSense nezrušil reklamy :-)

  3. No to by se mi tak dlouho nechtělo čekat… co takové předběžné opatření a pak se soudit o ušlý zisk / omluvu

  4. Uff to je síla…kdo na světě má patentovaný sex??? I když firmy vyrábějící okna by mohli vyprávět, co vše se jisté firmě líbit nemusí :-)

  5. Hezká doba, ale co se dá dělat. Zajímalo by mě kdo u takto dlouhého sporu nese náklady řízení…

Komentáře nejsou povoleny.