5 dní ve virtuální divočině se Subregem

Česky ICANN akreditováný registrátor doménDívám se směrem k virtuální řeče u které skotačí neposlušné ztracené pakety. Jen pár metrů od nich se honosně prochází doména s GPR 3. Ačkoliv je dnes určená k exterminaci, stále má kolem krku obojek CZ NIC, na kterém bliká ochranná červená kontrolka. Jenomže to se ve zlomku vteřiny změní. Ani nestihnu postřehnout přebliknutí, když tu automatické zbraně registrátorů spustí registrační salvu. Doména byla ocejchována Subreg.cz. Honza si odškrtne v notýsku další kousek: “Tak dnes ještě 5 kousků a máme 100%.

Předně chci poděkovat Honzovi Horákovi ze Subreg.cz, který mi poslal zajímavá čísla o odchytu domén. Vypadá to, že nová pravidla CZ NIC na omezení automatického odchytu domén toho moc nedokázaly a domény se vesele chytají jako dřív. No možná ne zas tak úplně jako dřív. Velicí registrátoři mají přeci jen trochu na vrch.

Úterý 1.11.2011

Celkem se uvolňovalo 6 domén, které se subreg pokusil odchytit. Subreg dostal 5. Tu jednu odchytla společnost TELE3. Úspěšnost 83%. Jednu z domén jsem také sledoval. Jednalo se o masaznistroje.cz.

Středa 2.11.2011

Ve středu se nový vylepšený robot subregu chytnout celkem 9 domén. Celkem se jim podařilo dostat 7 kousků, tedy úspěšnost 77%. Dvě které utekly dostala opět společnost TELE3. Mezi nimi byla i doména kabaty.cz.

Čtvrtek 3.11.2011

Tento týden byl zajímavý. Subreg se pokusil získat až 19 domén. Na konci dne dostal 14 z nich. Úspěšnost 73%. Zbytek získal opět TELE3.

Pátek 4.11.2011

Nejrušnější den za sledovanou dobu pěti dnů. Subreg se ucházel celkem o 21 domén. Na konci dne jich získal 17. Úspěšnost 80%. 3 odchytl TELE3 a 1 dostala společnost SEONET.

Sobota 5.11.2011

V sobotu šel subreg po 7 doménách a všech 7 také získal. Úspěšnost 100%.

Závěr

Bouhžel sem nemůžu dát konkrétní domény, které se podařilo chytnout, pokud jsem je já sám nesledoval. Ale můžete se kouknout na webfair.cz/forums/118-Subreg.CZ-Aukce, kam jdou domény odchycené v rámci testování nového robota.

Ohledně statistik je těžké spekulovat, pokud o doménu nebojují všechny strany naráz. Souhrnně jde říct, že pokud si objednáte odchyt domény u subregu je šance, že doménu získáte 81%. Ovšem pokud půjde o top kousek, po kterém půjdou všichni tak se vsázet jen na jednoho registrátore nebude to pravé.

V přehledu za pět dnů mě ještě zaujala absence registrátorů dAukce, kteří nejsou vůbec zastoupeni. Právě od nich by jsem čekal, že budou největším konkurentem. Třeba zatím ladí roboty, uvidíme.

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů u „5 dní ve virtuální divočině se Subregem“

 1. A proč zrovna doména kterou jsem chtěl já byla z těch 19%, co se nepovedly? Teď už jen přejet černou kočku a dneska mám hotovo.

 2. Takže zatím stále testují?
  Já už bych si chtěl také vyzkoušet.

  Dosud využívám dAukce.cz + Gigaserver, kombo bych rád rozšířil.

 3. Nepochopil jsem, proč někdo pouští např. masaznistroje.cz. To to má raději prodat, než „zapomenout prodloužit“ a nechat expirovat.

 4. Zdravím.
  Možná hloupá otázka, ale nepřišel jsem na to. Na daukce.cz je možné vyhledávat v brzy expirovaných cz doménách a objednávat si je. Na Subreg vidím pouze možnost zarezerovvat si com, net org info domény a zkusit odchytit, ne jiné. Dá se to tedy nějak udělat?
  Díky za odpověď.

 5. Nova objednavka -> specialni registrace … tam zadas rovnou pozadovanou domenu. Seznam expirujicich .cz domen nemame.

 6. Gransy: :-) rád zkusím, ale vidíš, že nejsem sám, kdo neví jak
  chudák dAukce.cz, u nich projdu seznam expirovaných a na subreg.cz potom předregistruji :-)

 7. Aha.
  Takže domény – nová objednávka – speciální registrace

  Podle mě je to natolik zajímavá služba, že si zaslouží samostatné místo vedle (nad/pod) Droplistem.

 8. Olda : no mozno preto ze nato upne zapomnel , upozornovaci email si nevsimol viackrat , ma ine aktivity a podobne ;-)

 9. Nevíte někdo náhodou co na Subregu znamená stav u objednávky “Pending_Internal_Processing”. Už se mi to u jedné speciální registrace objevuje víc jak 55hodin a ani Subreg mi na otázku neodpověděl.

 10. Spiedy: domena ceka na zpracovani do aukce, nebo zpracovani nabidek … ted uz jsou vsechny domeny v aukci jak maji byt, a tento stav maji jen nabidkove objednavky, coz bude zpracovane taky dnes … a od dnes uz pravidelne rano automaticky :)

 11. Nemůžu si pomoct, ale podle mě ta nová pravidla měly jediný účel, a to, aby si nějaký insider v nic.cz mohl expirované domény nechávat pro sebe anebo je dohazovat svým známým, protože když se uvolňují v “náhodný” čas, tak se řekne že holt měli štěstí a trefili pravý okamžik. Připomnělo mi to jak ten karlovarský obecní zastupitel losoval ty stavební firmy – http://www.youtube.com/watch?v=f0-SY70ZR08

  Náhodnost nikdy nemůže zaručit férovost, spíš naopak – do náhodnosti se dá mnohem líp schovat neférovost než když se domény uvolňovaly všechny ve stejný předem známý okamžik. Kdyby to opravdu chtěli udělat férové a zabránit živelným automatizovaným odchytům, tak měl nic.cz všechny expirované domény sám prodávat v aukci a bylo by to absolutně férové pro všechny, byť pro vítěze by to bylo dražší.

Komentáře nejsou povoleny.