Lady Gaga vs pan Pomeranč

Občas napíšu krátký článek jak nějaká firma porazila zlého spekulanta. Tentokrát to bude obráceně. Lady Gaga, tedy spíše její právníci svedli bitvu o doménu LadyGaga.org u National Arbitration Forum. Vzhledem k tomu, že Lady Gaga je chodící TM nevypadalo to pro majitele domény moc dobře.

Nakonec se ale nepodařilo právníkům prokázat, že protistrana “oranges arecool XD” nemá právo doménu užívat. Zohlednila se hlavně sláva Lady Gaga, kdy je přirozené, že se někdo rozhodl udělat fan stránku celebrity a také, že samotná stránka na celebritě nijak neparazituje. Stránka je navíc označena jako neoficiální, nemůže tak dojít k záměně. Oficiální stránka se nachází na ladygaga.com.

Nezbývá než pogratulovat panu oranges arecool XD, který si svou doménu může ponechat.

Zdroje

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 Replies to “Lady Gaga vs pan Pomeranč”

  1. Zajímavé a docela zábavné, divím se, že v zemi, kde lze zažalovat McDonald’s kvůli vlastní nadváze, dokázal Pan Pomeranč soud ustát :)

  2. Taky mě to podivuje, ale jak je vidět v případě podobných sporů nemá cenu předem házet flintu do žita.

  3. No na druhou stranu, pokus na stránce neparazituje a nebude tam affil banner na ladygagaparfeme nebo tak, a bude to čistě informační, tak rozhodnutí je IMHO správné. Otázka co s webem majitel stránky plánuje. Třeba ji chce střelit, tak teď je cena vyšší, protože je čistá jak psí kulky.

  4. petr: pěkné přirovnání
    jede to na WordPressu a vlevo je připravený prostor pro affiliate. Akorát to v angličtině znamená něco jiného než máme zažité u nás.

  5. Pokud stránka danou celebritu propaguje a píše o ní, nevidím nejmenší důvod, proč by stránka neměla fungovat jak funguje. Je fajn, že soudní spory o doménu mají občas celkem rozumný výsledek.

Comments are closed.