Business.me prodáno za 40K EUR

Oblíbená doména Boba Parsonse .me má tento týden za sebou další úspěch. Na SEDO se prodala Business.me za hezkých 40K EUR. Národní doména Černé hory je celkem kontroverzní téma. Prorazila jen díky masivní kampani největšího doménového registrátora na světě GoDaddy.

Když se rozjíždí nová doména, ty nejlepší kousky, o které má zájem více lidí, se prodávají formou aukce. To byl také případ  Business.me, která se nakonec vydražila za 4010 USD. Nevím jestli mezi tím změnila majitele, ale faktem je, že se za tu dobu celkem slušně zhodnotila. Takže až zase bude někdo tvrdit, že dnes už nový domaineři nemají šanci, tak jej pošlete sem, protože tohle je právě ten příklad, kdy se z 4K USD dá udělat 40K EUR.

Ohledně prodeje českých slov těžko říct. Seznam ani Google s .me problém nemá, ale u nás neohroženě vládne .cz doména a stále se dá najít velké množství vhodných variant. Silné zastoupení má i .eu, dokonce by jsem řekl, že jí používají firmy radši než .com, alespoň podle samolepek na autech :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „Business.me prodáno za 40K EUR“

 1. Dát za doménu 1.000.000 CZK je neuvěřitelné. Pro mě je stále zajímavé, že se takové výdaje za doménu vyplatí. Asi pro někoho, kdo chce dělat hodně reklamy v rádiu apod., takže je potřeba něco hodně snadného na zapamatování.

 2. heh tak to je pekny deal kupit za x a predat za xx , taketo kseftiky stale obdivujem..

 3. Moc pěkné, krásný byznys, vydělat deseti násobek… A když se jedná o tisíce USD/EUR, pak ani nemluvě :).

  Tady je krásně vidět, jak může fungovat novodobý nákup/prodej. Sledujme a učme se :)

 4. No hodně pěknej deal :)

  Btw wtf, czechia na banerech používá fotky s vodoznakem z istockphoto? To mi přijde trošku lame :)

 5. Každý týden se prodá min. jedna doména za desítky-statisíce USD. Více info na domain journal, co lze zveřejnit tam pravidelně 1x týdně reportují.

 6. Tak to je sen každého, ale myslím že málo z nás riskne dát do domény 100.000,- a doufat v 1000% zhodnocení. To už fakt musí být někdo jako Fandor.
  Mě se tohle povedlo s pozemky, ale bylo to za drobné, nákup od státu za 1,-/m2 a prodej za 10,-/m2.

 7. mezi námi – původních 4k za business.me je fakt málo, takže tady se dalo zhodnocení očekávat :-)

Komentáře nejsou povoleny.