Několik prodaných .cz domén mimo český trh

Pravidelně zveřejňuji seznamy prodaných domén na českém trhu přes aukční systémy. U ostatních prodejů jde jen velmi těžko zjistit, jestli doména opravdu změnila majitele. Na diskuzních fórech se hodně domén prodá, ale převod domény se už neuskuteční.

Jenomže ověřené prodeje .cz domén se dají zjistit i mimo ČR. Občas se nějaká prodá za tolik, že jí zahrnou zahraniční média do přehledů. Vybral jsem několik reportů za poslední rok, které vyšly na dnjournal.com a sestavil z nich seznam.

 

 • mll.cz – 46 807 CZK – únor 2011
 • oaa.cz – 25 625 CZK – únor 2011
 • WarehouseFinder.cz – 120 435 CZK – březen 2011
 • sciencedaily.cz – 74 311 CZK – květen 2011
 • carpetvista.cz – 28 084 CZK – únor 2011
 • soap.cz – 53 299 CZK – prosinec 2010
 • tropical-islands.cz – 47 491 CZK – říjen 2010

Při přepočetu USD na CZK jsem použil dnešní kurz ČNB 17,083 CZK/USD . Dnjournal.com považuji za důvěryhodný zdroj dat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Několik prodaných .cz domén mimo český trh“

 1. To su ine ceny, ty vole, na webtrhu by som to videl tak ledva na regfee

 2. WarehouseFinder.cz za 120k? Ta je přeci pro český trh skoro nepoužitelná…

  Tak mě napadá jen jedna věc, že se anglické názvy na českých doménách prodají v zahraničí daleko líp. Nemá někdo zkušenost?

 3. to filipbenes: treba to někdo bral jako překlep na .com doménu:-)) Ne ta cena je samozřejmě out, absolutně to nějak nechápu, obsah tam je, návštěvníci asi taky, .com je zaparkovaná…asi někdo dobře prodal/divně koupil doménu:-) jinak nevim…

 4. @FilipBenes: to by zaujimalo aj mna, vobec neviem, kde sa mam s takouto poziadavkou obratit.

  A dala by sa predat do zahranicia aj .sk domena?

 5. Drago super ! Hned pisu Sedu at mi poslou completni list prodanych cz domen a hodim to na Webadresy. Jinak ohledne cen je to samozrejme mimo standartni CZ trh, predevsim WarehouseFinder.cz (regnuta 12/2010 – gratuluji prodejci).

 6. S tím WareHouseFinder se nabízí takovéhle jednoduché řešení, firma jejiž prezentace na tom je má stejnou adresu (krom svých firemních) i na .pl doméně (management té firmy je z části anglicko polský, ta doména je napsaná na jinou polskou firmu) Firma od pohledu nebude mít hluboko, tak si jí prostě přikoupili, cena asi nebyla rozhodující.
  To že to je nesmysl oni neví, nerozumí tomu, dělají pronájem hal, ne domény, na to mají poradce a ti si zřejmě přivydělali. Neznám historii, ale ani bych se polákům nedivil, kdyby si to nejdrive nekdo blízký regnul a pak takhle prodal..

 7. Hele ak de dají v zahraničí prodat cz domény ? Myslíte asi Sedo,Afternic atd..ne ?

Komentáře nejsou povoleny.