Menší studie nejen o typo doménách

Dneska mi na twittru přistál odkaz na menší studii typo trafiku. Respektive co lidé vyťukávají do adresního řádku. Jako základ bylo použito celkem 7,5M “vyťukání”. Popravdě to není zrovna nejvíce, na druhou stranu takovéto údaje se moc nezveřejňují. A výsledek?

Asi není překvapením, že nejvíce špatně zadávanou doménou je facebook. Ale, že vede skoro až 3násobně už je zajímavější.

 1. Facebook 9%
 2. Google.com 3,3%
 3. Youtube.com 3,3%
 4. gmail.com 1,1%
 5. twitter.com 1,1%
 6. mail.google.com 0,6%
 7. yahoo.com 0,6%
 8. hotmail.com 0,6%
 9. amazon.com 0,5%
 10. reddit.com 0,5%

A které TLD jsou nejvíce náchylné na přklepy?

 1. .com 63% – žádné překvapení, vzhledem k rozšířenosti domény, na druhou stranu výzkum byl cílen na anglicky mluvící uživatele
 2. .org 4%
 3. .net 4%
 4. .de 4%
 5. .ru 2%
 6. .hu 1%
 7. .fr 1%
 8. .co.uk 1%
 9. .br 1%

A jaké jsou největší překlepy v psaní přímo samotné domény prvního řádu?

 1. .com\
 2. .ocm
 3. .con
 4. .cmo
 5. .copm
 6. .xom
 7. “.com”
 8. .vom
 9. .comn
 10. .com’
 11. “.co”
 12. .comj
 13. .coim
 14. .cpm
 15. .colm
 16. .conm
 17. .coom

Nějak mi nedávají smysl ty uvozovky. Jestli to může být chyba nějakého známého addonu do browseru, nevím. Pokud by někdo věděl, tak se podělte o svůj názor v diskuzi. Díky.

Teď mě tak napadá, že Denny se na J.B. + CMM párty minulý týden zmínil o tom, že kdyby šla registrovat .con tak do ní okamžitě jde, jenže ICANN by to okamžitě zamítnul.

A která-že typo doména má naprosto nejvíce typo trafiku? Je to faceboook.com. Podle testu se při zadávání facebook.com na ní dostane každý 7930tý návštěvník.

Součástí studie je i zmínka o používání www. před doménou. Celkem 49,5% píše před doménu www. Asi tolik k wwwdomena.tld, které se tak dobře prodávají ;)

Studie obsahuje i zmínku a graf o tom, které domény jsou nejčastěji vyťukáváné. Překvapivě vítězí 12, což je počet znaků ve slově facebook.com. Je třeba to tedy brát s rezervou.

Zajímavá je poslední část, kde se autor zmiňuje, že žádná z domén, která má více jak 0,0005% podíl na 7,5M hledanosti není nezaregistrovaná. Dostat se tak do typo domainingu dneska není určitě lehké.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů u „Menší studie nejen o typo doménách“

 1. Uvozovky můžou vzniknout kopírování odkazu odjinud.. Nemusí to nutně vzniknout překlepem.. vezmi si, že odkazy jsou ve tvaru neco a tam ta uvozovka je

 2. Nechápu ty první procenta – facebook 9%. To je že desetina lidí zadá špatně jeho adresu, nebo že z celkového balíku testovaných domén byla desetina překlepů u facebooku?

 3. Ty uvozovky tam jsou proto, ze ten typo obsahuje i carku. Tzn. typo “neco.com,” a typo “neco.co,”. Skoda, ze se to neda nijak vyuzit domenove.

 4. wwwdomena.tld byly skoro jedine uspesne typo domeny ktere jsem mel, myslim ze sem neregistroval zadnou ktera by si nevydelala na renew.

 5. no do typo domainingu , nieje tazke ale popravde doceho co je rozbehnute je lahke sa dostat , podstatne je ze sa da stale.. :-)

 6. Já bych se držel toho, že bez ohledu na TM, R nebo explicitní copyright je typo doména nezákonná a tudíž bych se na to vykašlal. Kradení duševního vlastnictví se od kradení peněženek faktickými důsledky nijak neliší a typo domainer zcela zjevně parazituje na něčí značce.

 7. basti: vobec nesuhlasim , ved oni maju to mozno ako aj ty , takze pohoda.. :-)

 8. to manasekp: Já vím, že se všude zdůrazňuje, že je důležité, aby si doména vydělala na prodloužení. A když vydělá o 5 dolarů za rok více, tak super. Ale dle mého za předpokladu, že domén mám aspon desítky tisíc. Pokud jich mám ale jen pár, tak vydělat na renew + 5 dolarů je zbytečné do typo domainingu lézt. Si tedy myslím. Jiná věc je přesměrovat type trafik na svoje “podobné” projekty. To jde i s pár kousky.

Komentáře nejsou povoleny.