Google udělal .cz.cc pápá

Tak tu mám horkou novinku. Po doméně co.cc, končí i doména cz.cc. Když zadáte do google site:cz.cc tak nic nenajde. Prostě jí google kompletně vymazal z indexu. Jen pro zajímavost seznam má indexováno přes 322 tisíc stránek na doméně cz.cc. Na stránkách cz.cc je napsáno, že je registrováno přes 558 tisíc domén třetího řádu a z toho skoro 189 tisíc aktivních. Šetřit se hold nevyplatí. Ti kdo vybudovali svůj projekt na doméně třetího řádu, protože byla zdarma, tak přijdou o kompletní návštěvnost z google. No není lepší si zaplatit 200 CZK za .cz doménu?

EDIT 13:21: vypadá to, že ban je za malware na některých subdoménách, alespoň podle google  fóra. Na druhou stranu v poslední době bylo zabanováno větší množství poskytovatelů subdomén zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů u „Google udělal .cz.cc pápá“

 1. Pokud to někdo myslí opravdu vážně, těch pár korun za doménu dá. V dnešní tobě to máte pár piv nebo lepší pizzu. :-)

 2. zrovna cz.cc bych u google extra neřešil, protože tu je seznam, který podle pozorování přivádí více traffiku než google. takže bolet to nikoho moc nebude.

  • fantomas: bude záležet jak koho. Třeba u 404m.com mám prakticky všechen SE trafik z google, u wowarmory.cz je to cca 3:1 (google vs seznam). Prostě jsou projekty, které už těží víc z google.
   pppp: tak to nevím, netroufnu si tipnout. Přeci jen je to freehosting s tím se jen tak lehce manipulovat dát nebude. Ale tuším ic.cz už jednou byl prohlášený za zdroj malware. Ale nejsem si teď jistý.
   Martin: navíc snad všechny webhostingy už automaticky dávají k většině tarifům doménu zdarma.

 3. Martin,Drago: když těch domén ale potřebuješ 1000 měsíčně, tak už to do kapsy vleze…

 4. Emane, kup si jednu doménu svou a každý den si v klídku udělej svých 33 subdomén. Tvé potřeby budou levně a bezpečně uspokojeny.

 5. hm, je blbý, že třeba 80% mělo užitečné stránky a je zabanované kvůli menšině www s malware.. jak říkáš, je lepší dát pár korun za placenou doménu

 6. myslenka: kdyz spravce cz.cc dopusti tohle … jak mu asi pujde .free pokud jej opravdu ziskaj ? :)

 7. Drago píše: “Třeba u 404m.com mám prakticky všechen SE trafik z google, u wowarmory.cz je to cca 3:1 (google vs seznam). Prostě jsou projekty, které už těží víc z google.”

  Jo, tak zrovna tohle jsme nedávno řešili a poměrně detailně. Udělali jsme si takový malý testík. Seznam sice celkově vyhrál, ale jen díky manstreemovým frázím. Google měl větší počet unikátních frází a u longtailových frází, které byly v serpu obou vyhledavačů na stejných pozicích, byl lepší google. Jinak mě docela překvapily globální statistiky Toplistu, ze kterých vyplývá, že Seznam se odrazil ode dna a jde vzhůru na úkor google. Pokud to někoho zajímá, může kouknout sem: http://www.blabol.cz/podil-google-a-seznam-na-navstevnosti-webu/

 8. To Gransy: Pochopil jsem to správně, že cz.cc má ahyde resp. nějaká z jeho podfirem?

 9. Vlastnicky struktury neznam, ale za cz.cc je stejna skupina lidi jako za dotfree …

  Domain Name: CZ.CC
  Registrar: MONIKER

  Registrant [2586053]:
  Dominique Alexander Piatti domi@cz.cc
  dotFree Group s.r.o.
  Prazska 636
  Dolni Brezany
  Praha-Zapad
  25241
  CZ

Komentáře nejsou povoleny.