Nová reklama na Bing.com pokoří hranice slušnosti!

Jsou věci, které považujeme za určitou hranici a jen stěží by jsme jí mohli překročit. Hranice mají i vyhledávače. Některé věci jsou prostě tabu. Něco se prostě nedělá. Ať už z mravních důvodů, anebo profesních. Bing se jednu takovouto hranici chystá velice brzo překročit…

Jedna ze základních pravidel vyhledávačů je nemontovat se do výsledků vyhledávání pokud to není nutné a už vůbec ne mít možnost koupit si pozici. Prostě jakýkoliv zásah do těch 10 výsledků, které se zobrazí je nežádoucí. Reklama nahoře, anebo po stranách je v pořádku. Některé společnosti prostě kašlou na nějaké pochybné SEO a vsadí na barevně odlišené první místo. Nic nového. Vyhledávače potřebují peníze, blogy potřebují peníze, fóra potřebují peníze. Prostě reklama je všude. Příjmy z reklam platí hosting i motivují k dalšímu úsilí. Bing.com se ale rozhodl tuto hranici překročit. Pěkně nenápadně jak se sluší na dobře laděné MFA vložil reklamu přímo do výsledku vyhledávání.

Posuďte sami:

Zdroj: Confirmed: Bing Tests Ads Within Organic Search Results

Reklama je sice označená, ale popravdě tenhle způsob jasně ukazuje na snahu zmást BFU. Navíc majitelé stránek na pozici 4 – 10 určitě nebudou zrovna dvakrát nadšeni.V podstatě by se dalo říct, že je to zásah do výsledků vyhledávání. Ano můžete namítnout, že Bing přece patří Microsoftu a ten si s ním může dělat co chce. Na druhou stranu vyhledávače existují jen díky obsahu, která někdo jiný vytvořil. Dalo by se říct, že na něm dokonce parazitují. I když to je už trochu přehnané, spíše jde o takovou formu symbiózy. Něco za něco.

Ještě dodám, že podle vyjádření Microsoftu se jedná o testovací provoz. V ostrém provozu pak může reklama vypadat jinak.

[poll id=”134″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Nová reklama na Bing.com pokoří hranice slušnosti!“

 1. microsoft je prostě už zoufalý z toho kolik peněz investovali do Bingu, který se neujal podle představ a tak zkoušejí z něj vyždímat co se dá :)

 2. Při tak masivní indexaci stránek, jakou Bing předvádí, bude mít u nás pozici v používanosti někde daleko za Hejlovým hlodačem. Takže jestli Bing zaplní reklamou celý svůj SERP, může to tady být všem šuma fuk, protože všichni budou dál hledat na Seznamu a Googlu. A možná budou i hlodat, protože hlodání nabídne úplně jiné řazení výsledků. Pokud tedy bude mít hlodavec na rozdíl od Bingu pořádně naindexováno.

 3. Nevím jak dříve, ale poslední rok co jsem sledoval vyhledávače tak podobně zobrazuje reklamu ask.com ten má reklamní blok hned za 1 výsledkem vyhledávání a musím říct že ask toho má oproti bingu daleko více co nabídnout.

  Nepřijde mi to o tolik horší než reklama na prvních pozicích jak to má třeba Google – BFU na ně klikají ti co vědí že je to reklama to odhalí i u Bingu, BFU budou pořád u bingu klikat na první výsledky takže vlastně Bing zase o tolik více nevydělá…

 4. Můžu okopírovat můj komentář ze staršího článku? V kontextu s bingem to dostává úplně nový rozměr a ukazuje, že lidé jsou pro ně skutečně to, co píšu.

  ####Líbí se mi část „Google chce aby se webmástři starali o důležitější věci“. Jak kdyby webmasteři byli nějaké jejich ku*vičky, co plácají ručičkama do klávesnice a generují jim obsah, který mohou ukazovat ve výsledcích vyhledávání a připojovat si k němu adsense bloky.####

  Bing to tak skutečně pojal.

 5. jsou sami proti sobe, sice tim ziskaji hodne prokliku ale ten traffic proste bude mizerny(malo lidi nakoupi) takze jim za to inzerenti nebudou ochotni moc platit. Striktni pravidla pro ochranu inzerentu ktere ma google maji vyznam – adwords traffic je velmi kvalitni.

 6. Jednou bude na celé první straně reklama, výsledky budou začínat až za polovinou druhé strany. Jde jen o zvyk. A my si pomalu zvykáme.

 7. Drago: Vyhladávače neparazitujú, poskytujú službu ktorú chcú mať zaplatenú.

  Meisy: Google dobre radí. Prenesiem myšlienku do pageranku – tý, ktorý vynakladajú energiu k získaniu PR majú PR3-5, tý, ktorý vynakladajú energiu na “dôležitejšie veci”, t.j. užívatenia, content … majú PR5-9

 8. Pro BFU to určitě pohroma není.. Jim může být jedno, jestli je placená nebo neplacená pozice.. Pro něj jsou důležití výsledky..

  A ve finále buď firma investuje 100% do SEO nebo 60% do SEO a 40% do PPC.. V čem je rozdíl?

 9. Tahle koncepce povede jenom k tomu, ze BFU budou mit pocit, ze Google nabizi lepsi vysledky vyhledavani a tudiz je to chyba pro Microsoft. Mozna si v testovacim provozu jen overuji, jestli se tato pomerne zrejma teorie naplni i v praxi.
  Jinak myslenka, ze by vyhledavace predstavovaly jakesi parazity, je opravdu prilis odvazna. Vyhledavace jsou naopak nejvetsi pridanou hodnotou celeho internetu!

Komentáře nejsou povoleny.