Bublina 2.0 a domény

Na lupa.cz vyšel velmi zajímavý článek Bublina 2.0 – ještě větší, ještě interaktivnější, ještě sociálnější. V podstatě pojednává o velkém množství firem, stratupů a služeb, které jsou investicemi velice nadhodnocené a ve vzduchu tak visí hrozba splasknutí. Co mě ale opravdu zaujalo byl v článku zmíněný startup color.com.

Na rozjetí celého projektu dostali startupáří velký balík peněz, který nebyl zrovna moc skromně “proinvestován”, vlastně by se dalo říct že se utrácelo i za zbytečnosti. Možná i díky této velkorysosti dostal vlastník domény color.com 350K USD a vlastník colour.com 75K USD. Neznám pozadí celé transakce, ale je možné, že nebýt takto velkých investic možná by se majitelé obou domén museli i o desítky procent uskromnit.

Masivní investice do nových startupů nahrávají domainerům. Pokud by k nějakému splasknutí bubliny došlo, zřejmě by velké množství domén byl problém za tak hezké ceny prodat. Jistě stále jsou tu domény, jejichž cena je naprosto nezpochybnitelná, zvláště ty, které mají silný význam v reálném světě. Ty jen tak něco ke dnu nepošle. Spíše naopak jejich hodnota rok od roku jde nahoru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Bublina 2.0 a domény“

  1. Tyhle investice jsou problémem kapitalismu a naší společnosti vůbec. Lidé si často půjčují peníze na rozjezd nějakého podnikání a v drtivé většině případů to pak skončí tím, že se koupí luxusní domény, udělá parádní web s parádní grafikou, vezmou zaměstnanci a pronajmou kanceláře v luxusní obchodní čtvrti. Pak se zjistí, že není rozumný způsob monetizace a projekt se během pár měsíců zavře s těžkou ztrátou.

    Mnohem lepší je snažit se budovat projekt od píky a pomalu a organicky růst. Půjčit si umí každý trouba a pokud má člověk půjčené peníze (rozuměj peníze od investorů), nic ho nenutí být co nejefektivnější.

Komentáře nejsou povoleny.