3000 .co.uk domén odstaveno

Před pár dny si dal Nominet (správce Anglické domény .co.uk) sraz s Metropolitan Police (legendární Scotland Yard) a SOCA (Serious and Organised Crime Agency). Po skončení oznámili na tiskové konferenci zprávu, že právě vypnuli více jak 3000 stránek nacházejících se na .co.uk doméně.

Mimochodem většina z 3000 odstavených stránek se zabývala prodejem padělaného zboží, což rozhodně veřejnost nijak nepobouřilo. Spekuluje se o nějaké rozsáhlejší síti navzájem propojených stránek. Přeci jen 3000 stránek/domén není zas tak málo.

Zároveň se dohodli na zavedení nového systému, který jim umožní rychle odstavit jakoukoliv .co.uk doménu v případě náhlých událostí.

Dále jsem objevil zmínku o nějakém automatickém systému opatření, které omezí web na doméně tak, že jí přímo neodstaví, ale pouze na ní zruší všechny externí odkazy, což by mělo být “legálnější”  než přímo vypnutí domény. Nevím jak by to mohlo pomoci, anebo fungovat. V každém případě to vyvolalo docela odpor veřejnosti, protože na rozdíl od vypnutí domény na které se nachází obsah v rozporu s pravidly/zákony dojde k úpravě obsahu.

Za chvíli by jsme se tak mohli setkat s tím, že všechny adult stránky budou obsahovat přes třetinu obsahu velké varování, že se na stránkách nachází adult obsah a nic by jsme s tím nemohli dělat, protože to tam vkládá správce domény. Popravdě po nápadu z Bruselu na varování před koláčky, by jsem se ani nedivil. S tímto přístupem skončíme u zadávání IP adresy místo domény. Tedy tam, kde jsem začali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „3000 .co.uk domén odstaveno“

Komentáře nejsou povoleny.