Microsoft nakupoval IP adresy a ve velkém

MicrosoftIPv4 došly. To je zpráva stará už nějaký ten pátek. Zatímco se odborná veřejnost dohaduje o brzkém zavedení IPv6, velké firmy jsou zřejmě skeptičtější a situaci musí řešit. Společnost Nortel Networks Corporation se rozhodla prodat 666 624 IP adres tomu kdo zaplatí nejvíce. Zájemců bylo celkem pět. Nejvyšší nabídku 7,5 milionu USD dal právě Microsoft. V průměru tak vychází cena 11,25 USD za jednu IPv4 adresu.

Nevím jak daleko je odborná veřejnost s debatou ohledně IPv6, ale zřejmě to nebude zas tak brzo. Netuším ani co bude z IPv4, jestli zůstanou, anebo je úplně zruší. Já vlastně jen vím, že můj router si s IPv6 neporadí. Což není jen můj problém. Celý proces tak bude hodně drahá záležitost. A jakmile je něco drahého tak se do toho nikomu hromadně nechce. Možná tak nákup IPv4 adres je vlastně jedna z nejlepších investic co MS v poslední době udělal. Co když to nakonec dopadne úplně jinak a někdo přijde na způsob jak z jedné IPv4 udělat třeba 10, 100 anebo milion a přitom to nebude technicky náročné? Pak se asi IPv6 nedočkáme a staré IPv4 budou mít rostoucí hodnotu jako zlato.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Microsoft nakupoval IP adresy a ve velkém“

  1. Imho IPv6 nebudou zavádět koncoví uživatelé (ty nebo já) ale spíš nejprve velké ISP společnosti. Ti, kteří poskytují internet poskytovatelům internetu :-)
    Pak postupně i oni a nakonec třeba i jednou mi. Počítám, že na domácím PC nebudu mít IPv6 adresu nejbližší 3 roky.

Komentáře nejsou povoleny.