První apríl bude o zdražování domén

Už jsem o zdražování domén sice psal dříve, ale není na škodu si to připomenut. Od 1.4.2011 zdraží PIR (správce .org) a Neustar (správce .biz) své domény. Konkrétně to bude (bez ICANN poplatku 0,18 USD):

.org doména zdraží na 7,21 USD

.biz z 6,85 USD na 7,30 USD

Takže pokud vám něco v brzké době má expirovat můžete využít dosavadních cen a prodloužit domény.

Jak se zachovají jednotliví registrátoři těžko říct. Možná si ukrojí ze svého koláče a nechají ceny tam kde je mají doposud, anebo využijí situace a cenu navýší. Škoda, že se nedají koupit nějaké kupóny na prodloužení domény za nynější cenu.

Je zajímavé, že naše národní domén jde s cenou pozvolna dolů, zatímco ty globální se zdražují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 Replies to “První apríl bude o zdražování domén”

  1. tohle mi příjde jako krok dozadu, určitě klesne počet nově registrovaných domén

    myslíš že si správci tld jako org biz net, mohou dělat s cenami co chtějí?

    takhle můžou udělat boudu, založit nějakou tld, která bude třeba za 3$ po dvou či pěti letech kdy se stane oblíbená a stoupne počet registrovaných domén (vybudovaných webů), ji zdražit na 10$ prostě by z toho šel udělat krásnej vejvar, ale hlavně je to strašnej vojeb a přeci nemůžou si s cenami dělat co chtějí…

    1. Macecha: souhlasím na druhou stranu domény zas tak moc nezdražují. Nesmíme zapomínat například na inflaci, dále jsou tu narůstající administrativní poplatky a nové technologie (IDN, DNSSEC zanedlouho nás zřejmě čeká IPv6).

  2. Tak on NIC.cz je v podstatě neziskovka. Čím víc registrovaných domén, tím nižší ceny. Správci jiných TLD naopak o zisk usilují a v tom bude ten rozdí.

Comments are closed.