Moudra z diskuze pod článkem

Občas se vyskytne na 404m nebo cn130 v diskuzi pod článkem opravdu zajímavá hláška, kterou by stálo za to vytesat někam do skály. Ta by pak mohla sloužit jako výchovný prostředek pro zadavatele některých dotazů nejen na webtrhu.

Takže teď přemýšlím o nějakém způsobu jak by se moudra dala uchovat. Napadl mě systém jaký je použitý například na lamer.cz. Možnost hlasování by zde byla jako doplněk. Přidali by se navíc kategorie z různých tématických oborů.

Celý systém by nemělo být těžké naprogramovat. Popřípadě by se použilo nějaké free řešení, kterých určitě bude spousta (nějaký tip do diskuze by mi ulehčil případné hledání;))

Jestli znáte nějaké jiné řešení, nebo tip tak klidně napište. Chci hlavně aby to bylo jednoduché na používání a efektivní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Replies to “Moudra z diskuze pod článkem”

 1. Jak to chceš dělat s autorstvím a tak? Někdo může přispívat k tématu v diskuzi, ale třeba by mu mohlo vadit, že kus jeho komentáře bude vytržený z kontextu. Taky by se někdy mohlo stát, že ona tesaná hláška je jen krátké souvětí dlouhého komentáře, který není třeba celý kopírovat. Hlasování o kvalitě komentáře je dobré pro zábavné věci, ale ohledně kvality rady bych radši viděl moderované řazení. Spousta lidí totiž bude kvalitně ohodnocovat i úplný blábol co jen dobře zní, nebo naopak zavrhnou opravdu dobrou radu. Takže to musíš i vhodně vyvážit. Možná bys musel udělat login stejně jako je to na WT, uživatelé by získávali reputaci a podle jejich aktuální reputace by mělo váhu i jejich hodnocení daného komentáře. Jenže kdo si bude u tebe na webu chtít budovat reputaci, když to není komunitní web, ale blog a jediným výsledkem bude, že bude moct hodnotit cizí komentářem, jakou dostane on zpětnou vazbu nebo přínos? Nevím jestli by mě osobně něco podobného lákalo.

  Nápad to není špatný, ale pokud to chceš jako seznam know-how, nemůžeš to nechat hodnotit davy navštěvníků (často BFU). Ale možná nad tím přemýšlím ze špatného úhlu.

  1. Duben: souhlasím. Moje představa je že to bude seznam příspěvků, které se budou mě osobně líbit a budu je považovat za přínosné (vkládat je budu moct jen já). Možnost hlasování bude pro kohokoliv a kdo bude chtít bude si moct příspěvky seřadit podle počtu hlasů, nejvíce pozitivních, nejméně pozitivních. Podle mého odhadu by mohli přibývat příspěvky maximálně v jednotkách za měsíc. O komentování příspěvků neuvažuji.

   S tím autorstvím jsem to nedomyslel :)

 2. Co takto davat mesacne clanok s perlickami z diskusii? Myslim, ze to by na uvod bohate stacilo :)

 3. Duben: čistě teoreticky jsou komentáře majitele webu – když je bude upravovat, cenzurovat apod. je to v pořádku, ale pokud nějaký komentář zvýrazní, poruší autorská práva? Nejspíš záleží na úhlu pohledu. Když to vezmu z té druhé strany, tak mohou být mé komentáře cenzurovány – tzn. že mohu žalovat majitele webu za omezování svobody slova. Docela by mě zajímalo, jak to s tím autorstvím je. Jinak články jak píše Kusi by stačily (alespoň pro začátek).

 4. Jak je vidno úvahy o autorských právech mohou nabýt perverzních rozměrů…

 5. Urcite najjednoduchsie riesenie bude, ked to bude riadit admin. Ak budu komentare dobre, urcite budu citane, a je dobre mat vsetko na jednom mieste.

 6. čo sa týka toho autorstva, nestačilo by dať dole na web alebo niekde do podmienok vetu: každý kto napíše komentár, súhlasi s jeho použím na____

  to by malo stačiť nie?

Comments are closed.