Vodafone chce ovládnout mobilní internet

Armády mocností telekomunikace v České Republice už dlouhou touží po nadvládě nad virtuálním územím mobilního internetu, protože ten pevný už jim vyfoukli malé skupinky nezávislých bojovníků, které prosazovali daleko efektivnější řešení. Prohranou bitvu při níž velíc operátoři ztrácí každým dnem další a další zákazníky ve prospěch kabelových televizí nebo ostatních dříve podceňovaných technologii, už zřejmě nezachrání, ale je tu nová meta. Nové ropné pole z kterého by mohli doslova tryskat peníze každý měsíc. Místo kam malé firmy na ně nemůžou, protože prostě nemají technické možnosti jak velkým operátorům konkurovat. Toto místo je doménou mobilního internetu. Životní síla chytrých telefonů, které jej potřebují, aby se projevila naplno jejich výjimečnost. Bez ní jsou jen obyčejné mobilní telefony dobré tak akorát k telefonování a posílání krátkých textových zpráv.

Operátoři jsou si moc dobře vědomi své nadvlády a náskoku před ostatními, ale také moc dobře vědí jak díky chamtivosti a prosazování nesmyslných technologii prohráli boj o pevný internet. Možná právě to vedlo právě Vodafone k prázdninové ofenzivě. Přichází s novými tarify, které mají za poměrně slušnou cenu (177 CZK zaváděcí cena, 315 CZK až si zvyknete) dát měsíčně až 500 MB dat uživatelům a to prostřednictvím technologie EDGE (95% pokrytí obyvatelstva), 3G pro Prahu, Brno a Karlovy Vary, ze zálohy to pak jisté GPRS. Do konce roku pak chce Vodafone pokrýt 3G technologii 60 obcí a měst. Další zbraní je rozjetí prodeje nového smartphone jedoucího na Androidu za 3577 CZK, čímž se stává nejlevnějším smartphonem s Androidem v ČR. Projekt má označení Vodafone 845.

Mobilní internet možná v ČR není novinka, ale v každém případě se díky němu otvírají možnosti pro podnikání. Čím více lidí jej bude používat tím větší bude potenciál a vypadá to, že Vodafone začíná masivní ofenzivu, která by se dala využít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Vodafone chce ovládnout mobilní internet“

 1. to je pí ár článek?? jestli ne, tak jen konstatuji, že to tak vypadá. nebýt jedné chybky, tak bych si myslel, že ho psal někdo jiný, než drago ;-)

  • consigliere: píšu PR články jen za flašku :)
   Já jsem takovéto blbiny dřív psával. Pár kousku je ještě zachováno na 505m.com.

 2. No já mám Vodafone od počátku…ale signál u nás je na úrovni 0 až 1 čárka. SMS odešlu jen v na půdě, volání nic. Tmobile je lepší, někdy čárka až dvě – zavolám si ale jako postižený…slýšíte mě haloo, já vás ne, už se slyšíme?. O2…0 až nic čárka. Kde jsou operátoři s posílením signálu? 2 km od nás plný všechno…u nás nic…je mi k smíchu nabídka na internet, když je mi nahouby. Mobil vydrží s baterkou půl roku…každý den musí být na nabíječcce protože furt vyhledává…chi internet od o2, i T-M, i Vodafone. Tak zkuste dotáhnout signál…a když přichází 3G tak zase vše vyžere Brno, Praha a spol…OK…ani ADSL k nám pořádný není. Platím 8 Mbit/s…a mám asi 800 kbit/s…prý jsme daleko od bodu…který je 2 km daleko….takže co, kdo je tu za vola? Asi já, ne?

  • hehe: alespoň tě může těšit že patříš mezi těch 5% vyvolených, na které prý už nedosáhnou :)

 3. re: Tom
  Ten článek na rootu je hromádka blábolů.
  Autor evidentně nepochopil účel telefonu a cílovou skupinu. “Recenzoval” používání funkcí, který cílová skupina nepoužije.
  To je uplně stejný, jako když “recenzujete” fungování office dokumentů na iPhone (jistě že by v tomto testu iphone propadl).
  Já si ten telefon asi koupím (počkám ještě na nějaký skutečný recenze), budu ho používat jako obyčejnej telefon (na telefonování) a MOŽNÁ si občas přečtu někde v restauraci mail, nebo se kouknu na zprávy na internet (prostě nouzovka) – a to je evidentně cílová skupina lidí co si tento telefon koupí. Skutečně tam nebudu počítat Pí na milion desetinných míst, do toho poslouchat hudbu z youtube a hrát flash hry na internetu.

 4. Promiň za OT. Ale to přendání widgetu poslední příspěvky za poslední komentáře mi přijde špatné. Alespoň kdyby to někde bylo, ale chce to aby když čtu tak po článku mohl pokračovat jiným článkem bez nutnosti vstupu na homepage

  • Bultas: Pod článek jsem umístil link na další a předchozí.

   WP se upravuje tak jednoduše :)

 5. On se Vodafone chvástá, jak má celé Brno pokryté 3G, ale když se člověk prochází s mobilem v ruce po Brně, tak realita je jiná…

 6. Pokud budou tyhle směšné omezení, jako 500MB za tuhle cenu, kdy to lehce vyčerpán jen maily za ani ne týden, tak prohrajou i tuhle bitvu, jakože u mě jí už prohrávají. Skoro všude je Wifi, nebo hotel s připojením k netu a řešit k uzoufání pomalé připojení přes mobil a ještě s takovými limity … nevím, mě to přijde dost k prdu.

Komentáře nejsou povoleny.