Kdepak si dát teď trhem ohodnotit reklamu?

Jednou za čas chci zjistit jaká je reálná hodnota nějaké reklamní plochy. Ideálním řešením bylo udělat aukci na webtrhu a podpořit jí reklamou na stránkách, kde se reklama bude zobrazovat. Do pár dnů bylo jasné, jestli o reklamu je zájem a v jakém rozsahu. Aby to mělo ty správné grady, vždy jsem dával reklamu od co nejmenší částky. Jednak se pak aukce mohla pyšnit přídavkem od 1 koruny a také jí sledovalo více lidí.

Říkám si, že dnes by jsem mohl otestovat 404m.com, kde už je to nějaký ten pátek kdy jsem dával reklamu do aukce a celkem by mě zajímalo jestli se i tentokrát dokáže dostat na 800 CZK, jenomže jsem zjistil, že reklamní plochy už se na webtrhu dražit nedají. Nabídku reklamní plochy se dá umístit jen do sekce, která je spíše katalogem ploch. Dražení jsem zde nenašel. Možná by se dalo trochu zaimprovizovat a dát tam nabídku a zkusit dražit po starém. Tedy jak tomu bylo na webtrhu nějaké ty 2 generace nazpět. Prostě co příspěvek do diskuze to příhoz. Jakmile aukce skončí tak by stačilo nabídku zavřít. To mě ale teď napadlo, nevím jestli by to nebylo proti nějakému pravidlu na webtrhu. Musel by jsem to nejdřív konzultovat s Retalem. Nerad by jsem pak inspiroval lidi k něčemu co je krok zpět. Přeci jen aukce v současném stavu jsou daleko výhodnější z hlediska pohodlnosti ale i bezpečnosti (v případě podvodných příhozů se dá velice rychle dohledat a vyřešit problém a minimalizovat dopad na celou aukci).

Samozřejmě jsem uvažoval i o jiném fóru, kde se vyskytují jiní uživatelé. Jednak by jsem si udělal na stránky reklamu, ale také třeba našel nové pravidelné odběratele reklamy.  Bouhžel v ČR zatím nic jiného není, co by se alespoň vzdáleně zaměřením podobalo webtrhu. Ze začátku jsem fandil fóru co vzniklo na lupa.cz (možná až kvůli opravdu nápadné podobě rozdělení jako měl webtrh), ale to je teď z 80% zaspamováno kvůli jednomu člověku a všichni se tam chodí bavit na jeho účet. Škoda, že tím ale odrovnal celé fórum. Kolem portálu lupa.cz se motá hodně potenciálních zákazníků i čtenářů ;)

Ale možná mi něco uniklo. Takže jestli je tu nějaké jiné zajímavé místo, kde by se dala reklamní plocha ohodnotit trhem tak dejte vědět. Klidně hoďte i odkaz do diskuze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 Replies to “Kdepak si dát teď trhem ohodnotit reklamu?”

 1. Mozno je to tym, ze vacsina velkych hracov uz presla na system PPC, takze najst niekoho kto zaplati pausalne za urcite obdobie bude stale narocnejsie.
  Ludia su uz nasyteni reklam, teda klasickych bannerov alebo textov. Takze zaujat a ziskat dobru konverziu sa oplati maximalne pri PPC, na pausalne je to viac loteria.
  Kto ma peniaze na velke kampane ten si da reklamu do nejakeho TOP10 webu, a mensich stranok si ani nevsimne. Kto ma mensi rozpocet ten zase siahne po PPC len aby dostal presne tolko, ako si nastavi.

 2. No a když už jsme u toho, jaká je obdoba Webtrhu ve světě (USA, DE, AT…)Jsou nějaké AJ nebo NJ stránky, které se podobají webtrhu a jsou zaměřeny na zmíněné trhy?

 3. Cenu reklamy zjistíš poměrně snadno, dej si sem PPC reklamu (máš tu už Adsense to stačí), urči rozumnou cenu za klik, spočítej podle CRT kolik vychází cca příjem za PPC a máš cenu která bude +- odpovídat PPV.

  Není pravda, jak píše Tomáš, že většina velkých hráčů přešla na PPC. Někteří přešli na PPC, a někteří přešli na PPC s davem, protože si neumí spočítat kdy je pro ně PPV výhodnější. Já často prodávám lidem PPV i když z PPC bych měl víc, protože optimalizuju cenu reklamy pro zákazníka.

  Jediná věc je vědět kde a komu reklamu prodat.

Comments are closed.