Papírování

Daňové přiznání, papír pro pojišťovnu pak ještě ten papír na sociálce, který vyplňju vždy na místě. Tohle je každý rok a zatím se mi to nikdy nepovedlo vyplnit jak mám. Když nad tím přemýšlím tak nechápu proč je to tak neskutečně složité. Většina údajů se skládá s tím co o mě příslušné údaje už vědí a další z počítání čísel. Přitom by stačilo vyplnit rodné číslo, zapsat příjmy, výdaje + zaškrnout různé daňové zvýhodnění a to je vše. Nebo by stačilo zadat tyto data na stránkách patřičných úřadů, stáhnout si vyplněné PDF, vytisknout, podepsat a odevzdat.

Alespoň že mi vždy s přepisováním pomáhá přítelkyně, já totiž dělám překlepy i když píšu rukou. Takže papír pro zdravotní pojišťovnu nejdřív vyplním tužkou a ona přepíše propiskou. Daňové přiznání nejdřív vyplním interaktivní, které si můžete stáhnout zde, a pak podle toho co mi to vypočítá (zadám 2 hodnoty), to přepíše na ten růžovej papír.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 Comments

  • Daňové přiznání jde stáhnout v excelu na http://www.finance.cz/dane-a-mzda/danove-formulare/dan-z-prijmu-fo/. Také stačí vyplnit základní údaje a zbytek se dopočítá. Stačí to pak vytisknout a finanšák to vezme (nemusí to být na tom růžovém papíru).

    (0)
  • martin

    Minimalne socialka a FU ma interaktivni formulare s napovedou pro 602XML Filler, ve kterych by nemela jit udelat chyba (pocita to samo) a pak je staci jen vytisknout. Tiskopis neni treba.

    (0)

Comments are closed.