Co je nová doména .tel zač?

tel.gifTak tu máme novou gTLD na spadnutí. Tentokrát se jedná o koncovku .TEL. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o další zbytečnou gTLD. Společnost, která se o ní bude starat telnic.org však tvrdí, že pujde o něco víc. Zkusím tedy shrnout co nového tato doména přináší.

Především se nejedná o klasickou doménu na kterou navážete přes DNS hosting a zobrazujete prezentaci. Doména .tel totiž bude zakomponovaná prý přímo do DNS. Není totiž vůbec určená k zobrazování prezentací. K čemu tedy vlastně je? Jednoduše řečeno se jedná o jakousi formu internetové vizitky, která je dostupná jak z internetu tak přes mobil (pokaždé trochu jinak), dostane se na vaší vizitku, kde si bude moct uložit třeba vaše telefonní číslo, url blogu, odkaz na myspace, nebo jméno vaší postavy ve hře World of Warcraft. Prostě místo, aby jste museli na mě někde hledat kontakt, tak zkusíte napsat třeba drago.tel a zobrazí se vám jakási myspace stránka, kde jsou o mě všechny informace.

Praktické ukázky jak to všechno bude fungovat se můžete kouknout přímo na stránkách telnic.org. V současné době probíhá Sunrise period, která je určená pro majitele obchodních značek a cena je 399 USD, v únoru začne Landrush a v březnu pak otevřená registrace pro každého.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Co je nová doména .tel zač?“

  1. Já taky ne, ale zkoušel jsme jestli dokážu napsat neutrální článek :)

Komentáře nejsou povoleny.