Hmm co je to facebook?

Tak jsem se dneska registroval na této službě. Už delší dobu jsem se na tuto službu chtěl jít kouknout detailněji. Celý proces urychlil BigLebowski z webtrhu, když založil nějakou skupinu. Jelikož v davu se operuje nejlépe tak jsem usoudil že nastal čas ukázat svou tvář :)

Registrace klasika, nic extra. Vytvoření profilu trvalo chvilku a pak jsem se zamyslel. K čemu tohle celé vlastně je? Vím jen že se pomocí toho dá rozpoutat občanská válka, zničit někomu život, najít nové spolupracovníky a spoustu dalších věcí. Mno ale co já s tím? Co tam budu dělat? Nikomu život ničit nechci, občanskou válku neplánuju a spolupracovníci mě vždy akorát přivedli do problému.

Pro začátek jsem doplnil profil a přidal se do skupiny webtrh. Teď přemýšlím co budu dělat dál. Budu muset zjistit co se vlastně na facebooku dělá. Nějaké nápady?

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

15 Comments

 • que

  Taky jsem to před časem vyzkoušel, nicméně jsem v tom nenašel nic hlubšího, než sharovaní čehoholiv... Demografickou skupinu bch odhadl tak na 14-25, školáci, co si posílají fotky, vidí ve svém profilu co jejich kámoši právě poslouchají za muziku, co právě shlíží za video, nebo na jakou stránku se zrovna dívají a samozřejmě se pochlubí svému okolí ze světa internetu. Přijde mi to vcelku neosobní a i vcelku vlezlá aplikace.. Do streamu aplikace chodí hlášky typu.. "Franta a ty jste se právě stali přáteli".. no neni to úžasné když se již znate 3 roky? Nebo.. Pepa si zrovna změnil v profilu, že již není zadaný.. fajn už vím, že se Pepa rozešel s Janičkou... No a takhle může zadat uživatel do aplikace, co zrovna dělá, což záhy všichni uživatelé, které si povolí v profilu okamžitě zjistí... No tak proč nezjistit, že se moje kamarádka Kačka šla zrovna vysrat?

  (0)
 • Jo, ted ti budou chodit kazdy den maily, ze si te chce nekdo nekam pridat a kdyz na to nebudes reagovat, tak ti zacnou psat vyhruzny maily, jak to ze na prdis a jestli te necim nastvali. Pevne doufam, ze zase prijde doba, kdy bude in Facebook ani nic podobneho nepouzivat...

  (0)
 • coder

  Nj, taky jsem se tam registroval až po nátlaku (od bráchy) a nejdřív k tomu byl skeptický. Je pravda, že nějaký větší smysl to nemá, ale mě se třeba líbí, že tam je většina lidí z gymplu (takže je už 3 roky tak často nevídám) a perfektní a užitečné mi připadá sdílení fotek, kde je možné na fotkách někoho označit (v jakékoli galerii jakéhokoli člověka) a jemu se to přidá do jeho fotogalerie, což považuju za geniální možnost. Je to dobré i na plánování nějakých větších akcí. Ale pokud by tam nebyli registrovaní kámoši, tak by to bylo asi naprosto k ničemu.

  (0)
 • facebook je jen zabijak casu, me to teda vubec nechytlo a nechapu jak ma nekdo cas tam furt posilat nejake hovadinky

  (0)
 • Proč používám Facebook a považuji to za príma službu? Mám kopu přátel rozfrkaných různě po republice i světě. Unavovalo mě, když jsem je já musel informovat o tom, co je u mě nového, co poslouchám, kam chodím, co čtu, o čem píši, kde jsme byli naposledy s rodinou (fotky) apod. Takhle jsem si na Facebooku nahrnul vše potřebné o mě... a tím, že je možné různé služby provázat s Facebookem, tak vlastně na Facebooku nemusím vůbec nic vymýšlet. Obsah se generuje sám (z last.fm, z mého blogu, twitteru... případěn flickru apod.). Je to prostě takový lifestream, který mým přátelům dává vědět, co se u mě děje. A stejně to funguje i naopak. Proto mám Facebook rád, protože mi dává informace o přátelích a současně informuje mé přátele o mém životě. A vo tom to je... aspoň v mém případě. ;o)

  Bez přátel je to web o ničem. Já mám Facebook čím dál, tím raději... mimochodem. Minulý týden jsem zjistil, co nového se děje u mé kamarádky ze střední školy, kterou jsem dlouhé roky neviděl.

  (0)
 • Zatím jsem "kouzlo" Facebooku take nenasel. Ale nasel jsem tam vzdalenou pribuznou z USA :-)

  (0)
 • přesně tak, je to fajn na hledání lidí a udržování kontaktů s lidma na jinym světadíle.. :)

  (0)
 • AD

  jsem na tom stejne, uz pred casem me tam nekdo nalanaril. registroval jsem se a pak ... ? ... co tam? uf ... zalozeni skupiny webtrh bylo druhym impulsem typu "tak to zkusim prece na tom neco musi byt kdyz se to sklonuje ve vsech padech po celem svete" a ... ? aaa zase nic :(

  (0)
 • Hm, facebook jsem vzivote nevidel, a evidentne jsem o nic neprisel. To muj kamarad.net je alespon radne promakanej system.

  (0)

Comments are closed.