Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 4 roky, 11 měsíců.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)
  • Autor

admin
    Klíčník

Zdravím,

doufám, že tu najdu nějakého SEO mága :)

Dělal jsem nový web, cíl mít poměr keywordů 3 -6% na celý text. Jen jsem si neuvědomil, že keywordy mám i v bočním menu, které je ale součástí hlavní části (je to nakódované klasicky přes pozn. blok, menu je jako normální odstavec <p> s parametrem float: left a řádkování <br />). Tyto keywordy jsou ale odkazy vedoucí na další produkty, takže by to takový problém být nemusel. Poměr keywordu na jedno slovo, ale tím vystřelil z cílených 3% – 6% na 14% – 16%. Hrozní mi penalizace, i když jsou to odkazy a každý z nich vede na jinou podstránku? Typicky – plastové trubky, betonové trubky atd. Díky za odpovědi, jestli to někdo pochopil :-)

admin
    Klíčník

Obecně záleží na počtu textu na celé stránce. Dá se v menu lecos prominout, někdy to prostě nejde jinak. Při testování jsem zjistil, že Google dokáže oddělovat text od šablony. U mě to asi řešil přes RSS v GWT (delší dobu ignoruje položky v boční liště) u Seznamu jsem narazil.

Moje doporučení je stáhnout počet KW na přijatelnou úroveň pro uživatele.

admin
    Klíčník

Množství keywordů pro uživatele je v pohodě. Příklad zde http://stavebninyx.cz/plastove-trubky.html

poměr keywordu „trubky“ v textu – cca 4 – 6%

poměr keywordu po započítání menu vlevo – cca 13 – 16%

Keyword z menu se mi nechce mazat (někteří potenci. klienti by mohli mít problem uhádnout co se skrývá za odkazy), tak jedině jej nahradit synonymem, např. „potrubí“ – na druhou stranu, neztratí následně to menu svůj význam co se týče proliknkovatelnosti, když budou anchor texty jiný, než odkazy (pe potrubí by odkazovalo na pe-trubky.html)?? 

Díky

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (z 3 celkově)

Fórum ‘SEO’ je pro vkládání nových témat a příspěvků uzavřeno.