SEDO parking a DPH v rámci EU

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 6 roky, 4 měsíců.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4543

  admin
  Klíčník

  Ahoj, chci se zeptat, zda někdo máte zkušenosti jak je to nyní, když parkujete domény u SEDO.com (nebo Namedrive) s DPH a souhrným hlášením?
  Předpokládám, že každý účastník v sedo parkingu musí být plátce dph.
  Do souhrného hlášení uvádíte až přišlé platby do období ve kterém přísli nebo příjmy za měsíc k období měsíce, kterého se týkají (i pokud ještě nepřišli, ale máte je pouze v přehledu) ?
  Díky moc!

  #4544

  admin
  Klíčník

  NameDrive
  Dlouho jsem to nekontroloval, ale poslední platba mi příšla z Namedrive US LLC (PayPal).
  Prodej domén se určitě řeší přes NameDrive IP SARL (Luxembourg). Tam VIES bude potřeba vyplňovat určitě.

  Sedo
  Nevím odkdu jdou platby (mám tam ban za český trafik), ale sídlo společnosti je v Německu, takže se bude jednat asi o případ jako v případě AdSense.

  #4545

  admin
  Klíčník

  Super díky! takže Namedrive parking ti chodí z USA a nic takového není potřeba.
  Jj u toho SEDO parking to bude asi jak říkáš, akorát nevím, co psát do VIES, zda příjmy za daný měsíc (nehledě na to jestli mi přišli – např. když nedosáhli limitu) nebo až to co mi dojde. Proto by bylo fajn kdyby dal zkušenost ještě někdo další, kdo je sedo user :-) Díky předem!

  #4546

  admin
  Klíčník

  No u toho NameDrive si stoprocentně jistý nejsem. V ToS mají základnu v Luxembourg (to jsem si všiml dneska), dřív tam ale bylo USA. Google ti taky platí z české banky a smlouva je s Google Ireland. Ještě na to kouknu.

  #4577

  admin
  Klíčník

  SEDO řeším pro VIES stejně jako Adsense, platby jsou z Německa s německým VAT ID. Do hlášení zahrnuju pouze došlé platby za zdaňovací čtvrtletí. (Jestli je to správně, netuším).

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)

Fórum ‘Vyděláváme na stránkách’ je pro vkládání nových témat a příspěvků uzavřeno.