Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 roky, 9 měsíců.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)
  • Autor

admin
    Klíčník

Ahoj, chci se zeptat, zda někdo máte zkušenosti jak je to nyní, když parkujete domény u SEDO.com (nebo Namedrive) s DPH a souhrným hlášením?
    Předpokládám, že každý účastník v sedo parkingu musí být plátce dph.
    Do souhrného hlášení uvádíte až přišlé platby do období ve kterém přísli nebo příjmy za měsíc k období měsíce, kterého se týkají (i pokud ještě nepřišli, ale máte je pouze v přehledu) ?
    Díky moc!

admin
    Klíčník

NameDrive
    Dlouho jsem to nekontroloval, ale poslední platba mi příšla z Namedrive US LLC (PayPal).
    Prodej domén se určitě řeší přes NameDrive IP SARL (Luxembourg). Tam VIES bude potřeba vyplňovat určitě.

Sedo
    Nevím odkdu jdou platby (mám tam ban za český trafik), ale sídlo společnosti je v Německu, takže se bude jednat asi o případ jako v případě AdSense.

admin
    Klíčník

Super díky! takže Namedrive parking ti chodí z USA a nic takového není potřeba.
    Jj u toho SEDO parking to bude asi jak říkáš, akorát nevím, co psát do VIES, zda příjmy za daný měsíc (nehledě na to jestli mi přišli – např. když nedosáhli limitu) nebo až to co mi dojde. Proto by bylo fajn kdyby dal zkušenost ještě někdo další, kdo je sedo user :-) Díky předem!

admin
    Klíčník

No u toho NameDrive si stoprocentně jistý nejsem. V ToS mají základnu v Luxembourg (to jsem si všiml dneska), dřív tam ale bylo USA. Google ti taky platí z české banky a smlouva je s Google Ireland. Ještě na to kouknu.

admin
    Klíčník

SEDO řeším pro VIES stejně jako Adsense, platby jsou z Německa s německým VAT ID. Do hlášení zahrnuju pouze došlé platby za zdaňovací čtvrtletí. (Jestli je to správně, netuším).

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (z 5 celkově)

Fórum ‘Vyděláváme na stránkách’ je pro vkládání nových témat a příspěvků uzavřeno.