Automatické reklamy AdSense

Dnes mi dorazil zajímavý email z Google AdSense – Představujeme novinku – Automatické reklamy AdSense. Myslel jsem si, že se jedná jen o další novou plochu, která se bude přizpůsobovat části stránky, podobně jako třeba reklamní formát In-article, ale tohle má být naprosto jiné. Má se jednat o jeden kód, který vložíte na web a on se postará o automatické rozmístění reklam po stránkách.

Vím zní to neuvěřitelně. Google si však myslí, že to díky strojovému učení zvládne. Umístíte do hlavičky jednoduchý JavaScript a najednou se začnou na vašem webu zobrazovat reklamy. Mají být využita pouze místa, kde to má smysl a zároveň reklamy nemají zbytečně omezovat uživatele. Pokud existuje na vaší stránce místo, které může vydělávat, tak jej Google najde a dá tam reklamu. Navíc o vše se postará jen ten krátký kus JavaScriptu, který nemusíte jakkoliv upravovat. Dokonce jej můžete dát na libovolné množství webů. Prostě není nutné generovat pro každý web zvláštní kód.

Samozřejmě mi to nedalo a zkusil jsem nasadit novinku na můj testovací blog o hře Gods and Glory, kam reklama vůbec nebyla plánována.

Nejdříve je nutné vytvořit globalní nastavení pro všechny weby. Tam máte na výběr z 6 druhů reklam:

  • Textové a obsahové reklamy – klasické reklamy
  • Reklamy In-feed – kdekoliv je nějaký seznam článků anebo produktů, tak se do něj vloží nenápadná reklama.
  • Reklamy In-article – speciální formát, který se vkládá mezi odstavce článků. Google s ním poměrně hodně pracuje a reklama velmi dobře zapadne.
  • Odpovídající obsah – vytvoří se seznam podobného (doporučeného) obsahu který už na webu máte a vloží do něj reklama (na 404M je dole nad patičkou).
  • Ukotvené reklamy – určení pro mobilní zařízení. Jedná se o proužek s textovou anebo grafickou reklamou, který je ukotvený ke spodní částí displeje a pohybuje jak scrollujete.
  • Vinětové reklamy – také určena pro mobilní zařízení. Vždy když se na webu načítá stránka tak se objeví reklama na ukrácení času.

Z těchto výše uvedených si musíte vybrat, které chcete používat. Já měl defaultně nastavenou jen Ukotvenou reklamu, s kterou nemám dobré zkušenosti. Hned jsem jí tak vypnul a zapnul klasiku Textové a obsahové reklamy, Reklamy in-feed a Reklam In-article. Pak jsem si nechal vygenerovat kód a umístil jej do hlavičky stránky, přes WordPress plugin Head and Footer Scripts Inserter.

A teď čekám až se začnou zobrazovat :)

Závěr

Uvidíme jaké reklamy strojové učení vybere a kam je umístí. Pokud by šlo všechno podle plánu, tak bych automatické reklamy vyzkoušel i na webu s větší návštěvností.

Přiznám se, že se na to těším. Jeden kód, který hodíte na stránku a postará se o vše zní více než dobře. Už jen toho ušetřeného času. Ten slibovaný zbytek by byl už jen bonus. Na struhou strnu na kolik věříte Googe, že vám nerozbije design? ;)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *