Vybrané úryvky ve vyhledávání Google mají menší CR než běžné výsledky

Poslední stude Ahrefs, která se zaměřila na Vybrané úryvky (Featured Snippet) v Google poukázala na zajímavý fakt. Část lidí je ignoruje ve prospěch dalšího výsledku. Nejedná se přitom zrovna o malé množství.

Vybrané úryvky (Featured Snippet) je speciální boxík, který můžete vidět v Google občas na prvním místě, respektive na nultém místě. Google jej definuje jako: „Blok vybraného úryvku zahrnuje stručnou odpověď extrahovanou z webové stránky, odkaz na stránku, její název a adresu URL.“

Většinou zde najdete definice z wikipedie, popřípadě z dalších Google služeb (i když ty jsou spíše v pravém sloupci). Mnoho lidí pokládalo takto zvýrazněný Vybraný úryvek za úspěch, protože je prostě vidět a odlišuje se od ostatních. Ovšem jak ukazují studie opak je pravdou.

Studie Ahrefs

Stude Ahrefs prokázala že na odkaz s Vybraným úryvkem klikne v průměru jen 8,6 % lidí. Na druhou pozici pak 19,6 % lidí. Zatímco pokud získáte standardní první pozici, tak se v průměru můžete těšit na click rate 26 %.

Jedním z cílů Vybraných úryvků je odpovědět hledajícímu rovnou, aniž by musel na cokoliv klikat. Takže logicky může být i méně prokliků (větší bounce rate). Studie prokázala, že to tak skutečně je. Když je na Google Vybraný úryvek, tak 29,8 % hledajících na nic neklikne, pokud není tak 25,8 %. Tedy obecně Vybraný úryvek snižuje množství prokliků.

Další zajímavosti

Ahrefs testovali celkem 112 milionů klíčových slov na Google pro USA. Celkem u 14 milionů se objevil Vybraný úryvek, což odpovídá 12,29%.

Dále potvrdili, že nemusíte být na prvním místě, pokud chcete aby váš web byl citován. I když je pravda, že tomu tak je v 30,9% případů. Od 6tého místa pak je šance pod 1 %.

Proběhl i test na odkazy. Tedy zdali má počet a síla odkazů vliv na uvedení stránky mezi Vybranými úryvky. Podle metrik Domain Rank a URL rating to není pravda.

Zajímavé také je zjištění, že většina Vybraných úryvků jsou na fráze s nízkým počtem hledání – méně jak 50 hledání/měsíc patří 54 %, 50 – 100 hledání 31,5 %, 500 – 5000 hledání 13,4 %.

Závěr

Vybral jsem to nejzajímavější. Další zjištění a grafy najdete na:

(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Pokud se vám článek líbil, podělte se o něj s ostatními

2 Comments

  • Občas hledám na internetu konkrétní údaj, číslo, slovo. Pak si na nic nekliknu, stačí mí přečíst si přímo ve vyhledávání hledanou informaci. Zda je to v úryvku nebo v části textu na dalších pozicích, mi je vcelku jedno. Myslím, že i to mohlo ovlivnit výsledky testů.

    (0)
  • Je to pomerne hodne zajimava studie, pri pohledu na ucinnost PPC reklamy, kterou google take postupne upravuje by to chtelo i srovnani s timto...

    (0)

Comments are closed.