45 % výsledků z první stránky Google vede na HTTPS

U MOZ bedlivě sledují vše co se na Google děje. Ostatně jejich Open Site Explorer patří mezi nejlepší nástroje na sledování zpětných odkazů. V databázi mají 229 miliard URL z 194 milionů domén.

Od ledna 2014 také měří kolik webů na první stránce Google má HTTPS. Vzorek pochází z 10 tisíc klíčových slov. V době začátku měření bylo zastoupení HTTPS na první stránce zhruba 8 %. V červenci 2016 přesáhla hranice 32 % a dnes byla pokořena meta 45 %. Dr. Peter J. Meyers, který se měření věnuje, předpokládá že 50 % bude dosaženo za 3 měsíce.

Google na tuto událost může zareagovat větším posílením webů s HTTPS anebo naopak penalizovat weby, které jej nemají. Něco jako „Proč nemáte HTTPS když je to standard?“ Připomeňme, že v současné době je HTTPS jako jeden z hodnotících faktorů, ovšem jeho síla je zhruba na úrovni kompenzace přesměrování všeho link juice.

Momentálně trpí spíše weby, které nemají HTTPS a používají přihlašovací formuláře, na varování internetových prohlížečů. Varování zobrazuje Chrome a Firefox. Mimochodem Mozilla tvrdí, že více jak 50 % stránek, které navštíví lidi přes Firefox už na HTTPS je.

Závěr

Co se týká přechodu na HTTPS, tak krom komplikace s kompletním přesměrováním a úpravou, tak aby bylo naprosto všechno na HTTPS, jsem na žádný problém nenarazil. Spíše naopak. Díky HTTPS můžete používat HTTP2, což je něco neuvěřitelného. Pokud si odladíte TTFB, tak o zbytek se postará. Stránka se nahraje prakticky okamžitě.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

3 komentáře

  1. vejdi napsal:

    Hodně skriptů nejde na HTTPS .

    (0)
  2. Marek napsal:

    Alebo proste stranky s HTTPS bezne pribudaju, certifikaty sa davaju zdarma, alebo su v akcii... Castokrat, ktor uz robi SEO, tak da aj HTTPS. Takze tazko povedat, ci pomaha HTTPS alebo sa len "vezie" pri ostatnom SEO.

    (0)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *