Jaký je obrat největšího registrátora domén na světě?

Největší registrátor domén na světě – GoDaddy zveřejnil kvartální výsledky za 4Q 2016. Podle nich měl obrat 485,9 M USD a za rok 2016 pak 1.847,9M USD. Čistě na domény připadá 242,5M USD resp. 927,8 M USD.

Oproti roku 2015 zaznamenal nárůst obratu z domén o 10 %, tedy pokud by trend pokračoval i v roce 2017, tak by se stal první společností na světě, která by kdy na doménách měla obrat 1 miliardu USD za rok.

Nutno podotknout, že GoDaddy má spoustu služeb spojených s doménami. Nabízí například whois proxy, ohodnocení domén, brokerské služby, parkování, odchyt a má i vlastní tržiště, kde se vždy daly za dobrou cenu koupit česká klíčová slova na gTLD. Teď už ale tak moc čeština u gTLD neletí.

Godaddy je bezkonkurenčně největším registrátorem domén na světě. Své místo si vydobyl agresivní cenovou politikou a velkými investicemi do propagace. Jeho reklamy pravidelně doprovází i velké události jako například finále Superbowl. V jeho barvách jezdí auta v NASCAR a IndyCar. Naopak neohrozila ho rozsáhlá negativní kritika (vypínání webů, omezování přístupů k DNS), snaha bojkotovat jeho služby (za podporu SOPA) a různé aféry (zakladatel GoDaddy zastřelil slona v Zimbabwe).

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

1 Response

  1. Mirek napsal:

    Hezká čísla, a pak že domény dnes už nejedou... Každopádně klíč bude ta přidaná hodnota kolem. Spousty domén se dnes prodává za pakatel, tam bude marže minimální.

    (0)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *