Upravené „reálné“ screenshoty

Začínám se přiklánět k názoru, že bez pořádných screenshotů a relevantních obrázků dneska už snad ani nejdou psát návody, recenze, reportáže a mnoho dalších druhů článků. Vše působí daleko více názorně, věrohodně a reálně. Rád bych se proto s vámi podělil o to jak vytvářím upravené „reální“ screenshoty.

Představte si situaci. Google plánuje nějakou novinku, kterou testuje na omezeném počtu lidí. Dokonce někdo už má první screenshoty a ohromuje jimi Twitter. Jak super by bylo mít podobný v češtině?

Přesně to jsem řešil před půl rokem u článku Google testuje označení reklam zeleně místo dosavadní žluté.

Myslíte, že jsem strávil několik desítek minut úpravou barev a laděním správného umístění v grafickém editoru? Kdepak k vytvoření podobného díla vám stačí zmáčknout F12 a upravit pár CSS stylů. Samozřejmě nemusíte zůstat jen u nich, změnit můžete i samotný obsah.

Zahrajeme si hru najdi pět rozdílů?

Zahrajeme si hru najdi pět rozdílů?

Často využívat tohoto jednoduchého nástroje i k odstranění osobních údajů či pozměnění domény. Mimochodem do screenshotů můžete takto schovat i nějaký hezký easter egg, který pobaví vaše čtenáře. Vyplatí se použít i pokud se na stránce nachází nějaký nevhodný obsah, třeba reklama pro dospělé, ale screenshot uvidí i mladší osmnácti let.

Závěr

Oproti grafickým editorům je tahle metoda daleko méně časově náročná a navíc na výsledku není poznat, že s ním bylo nějak manipulováno. Doporučuji zkusit, pohrát si s tím a pokud máte nějaký web anebo profil na sociálních sítích se zábavnými obrázky určitě najdete uplatnění ;)

 

Share Button
(0)(1)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

5 komentářů

 1. LukasP napsal:

  Drago a jakej používáš tool na screenshoty?

  (0)
  • admin napsal:

   Popravdě většinou PrintScreen + W7 Malování stačí :)
   Pokud jsou nutné nějaké úpravy, jako podbarvení/rozmazání tak Gimp.
   Na celostránkové screenshoty pak plugin Awesome Screenshot - Capture, Annotate & More pro Firefox.

   (0)
 2. Jiří Čech napsal:

  Já bych ještě doporučil pro vícenásobné snímání, rychlé ořezávání nebo ofocení přímo aktivního okna XnView, používám denně a nic lepšího jsem za ty roky neobjevil. :-)

  (1)
 3. Petr napsal:

  Riadne dobrý tip, to ma nikdy nenapadlo takto si urobiť/upraviť screenshoty. Vidím v tom obrovskú výhodu, vdaka tomu že to je rychlé :)

  (0)
 4. NejlepšíVPN napsal:

  F12 používám pořád, ale na jiné účely. Taková blbůstka, ale věřím, že se tato informace někdy bude hodit.

  Děkuji.

  (0)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *