Jak zmonetizovate malé neaktivní webíky

Po delší době jsem opět prodlužoval hromadně domény a dostal se k otázce, který web se vyplatí si ponechat a co pustit. U hezkých domén a projektů, které mám spíše pro zábavu se většinou nerozmýšlím a nechám si je. Jenomže tentokrát jsem se musel rozhodnout, co z jednou rozdělanou PBN s tématem finance.

Z celkem pěti plánovaných webů jsem připravil jen tři. Důvodem bylo, že se většina věcí nedařila podle plánu. Po půl roce už jsem očekával vyšší návštěvnost a zajímavější ranky. U jedné z domén navíc byl problém s předchozí penalizací. Takže jsem přestal s přidáváním obsahu a čekal co bude.

V podstatě podle plánu fungovalo jen číslo 1, které si na sebe vydělá přes PPC. Ta skončila s 52 články. Druhé dva weby jsou však nepoužitelné. Minimální návštěvnost a pozice i na lehké keywordy o ničem. Jako by platilo, všechno co se píše v Google příručce o YMYL. I kvůli tomu článku jsem se to nakonec rozhodl zabalit.

Jenomže co s tím? 2 weby bez větší návštěvnosti a domény o ničem. Na jednom 18 článků a GPR 3, na druhém 20 článků a GPR 4. Přemýšlel jsem střelit to za cenu 200 CZK článek, tedy 3,6K CZK a 4K CZK. Někdo by je mohl koupit na pay per post. Ostatně k podobnému účelu byly původně určeny.

Nějak mi to ale nedalo. Přeci jen jsou to ideální pokusné kousky. Dát tomu pár hodin týdně, zkusit nové metody optimalizace, tvorby obsahu, propagace anebo linkbuildingu a výsledky mohou být velice zajímavé. Určitě lepší než začínat od začátku. Správné pokusné weby jsou nedostatkovým zbožím.

Takže utratím pár stovek za domény? Chtělo by to alespoň něco, co vydělá na náklady. PPC bez návštěvnosti nemá cenu, affiliate to samé,do pay per post bez aktualizace se mi jít nechce. Hmm tak co zůstává… prodej odkazů? To ještě dneska funguje? No pár domén z dob tvorby MFA takto ještě přežívá na backlinks.com a každý měsíc mi od nich chodí nějaké dolary. Jak asi hodnotí domény, když se GPR už neaktualizuje? Říkám si, za zkoušku to stojí a kouknu tam.

Takže GPR už cenu opravdu neurčuje. Nově se prodávají odkazy na základě MOZ domain authority. Minimální DA je 10. Ceny jsou pak následující:

MOZ DA Na hlavní stránce Podstránky
10-14 0,50 USD 0,13 USD
15-19 1,00 USD 0,25 USD
20-24 1,50 USD 0,38 USD
25-29 2,00 USD 0,50 USD
30-34 3,00 USD 0,75 USD
35-39 4,50 USD 1,13 USD
40-44 10,00 USD 2,50 USD
45-100 15,00 USD 3,75 USD

Říkám si fajn, proč to nezkusit. Za odkaz na číslu dva bude 0,5 USD, stačí tam prodat 2 odkazy. Číslo tři vydělá 2 USD/odkaz. Tam stačí jeden a ještě budu v plusu. Ok proč to nezkusit. Uvidíme jestli jsou kupci.

Druhý den už byly prodané 2 odkazy na dvojce. Trojka je zatím bez prodaných odkazů.

Závěr

Zajímavé je, že v minulosti to fungovalo v podstatě stejně. Nejjednodušší bylo prostě prodávat zpětné odkazy. V těch, řekněme ne moc namáhavých úrovních to bylo sice jen pár dolarů za měsíc, ale zase se to dalo dělat ve velkém. PPC a prodej reklamy byl jako dnes o návštěvnosti. Přímý prodej připadal v úvahu až při velké návštěvnosti.

Odkazy se samozřejmě prodávají i dnes, ovšem máme tu strašáka v podobě tučnáka, který kupce odrazuje. Stále je tu i riziko penalizace anebo ztráty ranků. Na druhou stranu MOZ rank je poměrně otevřená metrika…

Share Button
(1)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

16 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.