Vývojář Google se omluvil, poté co aplikace označila černý pár jako „gorily“

Minulý měsíc z Goolge plus zmizela aplikace Google Photos, aby se mohla stát samostatnou. Zároveň do ní přibylo několik nových vychytávek. Ovšem ne vše se povedlo podle očekávání.

Nejen Google se snaží pokročit s technologii na rozpoznávání obrázků. Zvláště fotografie jsou pro vyhledávače velkým lákadlem. Google už si natolik věří, že se rozhodl přiřazovat k obrázkům štítky podle toho, co se domnívá, že na nich je. Například jídlo, krajina, auto atd. Bohužel algoritmus rozhodně není neomylný. A tentokrát se mu podařil pořádný faux pas. Označil totiž jednoho uživatele černé pleti i s jeho přítelkyní za gorily.

Samozřejmě reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Z Google dorazila velká omluva a byla sjedná rychlá náprava. Rozhodně se nejednalo o jakýkoliv úmysl.

Technologický pokrok člověk jen tak nezastaví a podobné chybičky se jistě dají odpustit. Zvláště pokud to lidé berou s nadhledem. Horší bude, až se chytrá lednička bude striktně řídit nařízením o tom, že chceme držet dietu a odmítne nám vydat jídlo :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.