Sledujte exspirované domény pravidelne. Oplatí sa to.

To, že s doménami sa dá robiť celkom slušný biznis a stavať na nich úspešné MFA, microsite, či reálne projekty, vám tu asi vysvetľovať nebudem. Nejdem vysvetľovať ani to, že je nutné sledovať domény s vysokými MOZ rankami, s Google indexom a dlhým vekom domény. To vy všetko už viete.

Poďme si však povedať, o čom je náš nový projekt Reborn.domains. Je o exspirovaných doménach a ich vlastnostiach. Ako pre .CZ, tak pre .SK domény.

reborn-domains

Niečo o autoroch

stefan-polgary-PRUž je to pár rokov, čo sa pohybujem vo svete domén. Nie som nejaký extra špekulant, alebo domainer, no pár som ich už predal. Mal som xfactor.sk, pár dvojznakových domén, či chuťovky ako mafia2.sk. Tiež sa mi podarilo registrovať exspirujúcu doménu nadnárodnej spoločnosti, ktorú som pred pár mesiacmi pustil za niečo cez 50 000 CZK. Pred asi dvoma rokmi som za pár korún predal doménu repujcka.cz, ktorú som o pár dní videl v reklamnom spote na TV Nova … to zabolelo.

Úspešne už viac ako 2 roky prevádzkujeme affiliate sieť DOGNET, v ktorej máme aktuálne skoro 1000 publisherov a cez 40 kampaní. Tiež som robil niekedy “SEO”, zažil som zlaté časy na Sezname, zviezol sa na “půjčkách bez registru ihned” a popálil sa na bezcennom obsahu. Čo to som už preskákal.

stefan-polgary-prednaska

Nakoniec som sa znova dostal k doménam a chcel som postaviť tool pre seba, aby som registroval silné domény firiem a odchytával domény na affil projekty. Spojil som sa s kamošom a nakoniec z toho vznikol projekt pre verejnosť, ktorý sleduje a vyhodnocuje exspirované domény.

Vznikol z praxe, extrémneho nedostatku času to všetko sledovať a pohodlnosti. Na tom sa asi zhodneme všetci.

O čom to je celé je

Však, načo to tu popisovať. Pozrite sa sami. Do konca mesiaca je systém otvorený pre všetkých. Prečo sa to volá Reborn.domains? Lebo som chcel novú TLD a všetko ostatné bolo zabrané :D Tak Reborn = znovuzrodenie, celkom vystihuje, čo robíme.

Čo by som vyzdvihol:

  1. Funkcia obľúbená doména – nechceš platiť za predregistráciu? Daj si doménu ako “obľúbenú” a hneď ako systém zaznamená exspiráciu, tak ti pošle reminder. A môžeš ju regnúť ručne.
  2. Mailové notifikácie – nastav si denné reporty o doménach. Sleduj len ranky čo ťa zaujímajú a vyklikaj si to, čo chceš sledovať. Dopodrobna. A každé ráno ťa počká mail s doménami.
  3. Špeciálne veci – sledujeme aj social media aktivitu, počet firiem v obchodnom registri (zatiaľ na SR) a napríklad si môžete pohodlne preklikať screenshoty z Archive.org.

Ono sa to nezdá, ale takýto systém šetrí veľmi veľa času. Hlavne je to celé urobené veľmi priateľsky a modifikovateľne. Ako som už písal, do konca mesiaca je to celé free, potom to bude stáť pár peňazí mesačne (určite do 50 € mesačne za balíček).

Ako projekt využiť

Už vám určite napadlo pár využití, no ja vidím potenciál hlavne v:

  1. Hardcore špekulácie – kúpiť doménu a za malý “poplatok” ju vrátiť majiteľovi
  2. Mini špekulácie – kúpiť doménu čo exspiruje a volá sa podobne viac firiem
  3. Pekné domény pre budúce projekty
  4. Silné domény pre affiliate a MFA projekty
  5. SEO domény pre posilnenie aktuálneho projektu, pre landing page a podobne
  6. Konkurenčné domény – odkúpenie exspirovaných domén konkurencie alebo “budúcej konkurencie”
  7. Traffic domény sa dajú kúpiť a zaparkovať. Stačí odsledovať, či majú potenciál na redirect, parking a podobne.

Možností je veľa

Cieľová skupina pre projekt je veľmi obmedzená, no do niekoľkých mesiacov by sme chceli spustiť generické domény. Prípadne, ak by sme našli partnera pre propagáciu projektu, tak aj iné národné domény.

Tiež chystáme vlastný backorder na SK a CZ domény. Len musíme vidieť záujem. Tiež chystáme balíčky pre generické domény a národné domény. Ak niekto prejaví záujem o zastrešenie napríklad .HU, .PL alebo iných TLD, stačí sa ozvať a dohodneme sa. V budúcnosti plánujeme dopĺňať funkcionality podľa hlasovania používateľov.

Ak by niečo, sme tu pre vás na hello@reborn.domains, 0911 122 199, alebo aj ICQ 229882193 ak by niekto chcel :). Tiež budeme radi za komentáre a diskusiu pod článkom. Neváhajte a napíšte. Tešíme sa na vás na reborn.domains!

reborn-domains

Share Button
(0)(0)

18 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.