Když váš web Google oznámkuje jako ryzí spam

Na Google existují různé druhy penalizace, ale co možná nevíte, že se dělí to skupin podle závažnosti. Měly být  být celkem tři.

Ta nejnižší, někde jsem se setkal s pojmenováním žlutá anebo neviditelná, nemá skoro žádný vliv na váš web. V Google Webmaster Tools jí dokonce ani nevidíte. Web anebo některé jeho části však mají zhoršené hodnocení v očích Google. O vlivu na pozice nevím, nezaznamenal jsem. Já na to přišel tak, že někdo jiný kdo dostal penalizaci za nepřirozený linkbuilding uviděl v GWT odkaz z mého webu jako příklad. Celkem to překvapí, když vám pak napíše :)

Další stupeň je klasická penalizace, v zahraničí se používá označení oranžová (někdy červená), negative impact atd. Dostanete do GWT zprávu, že je něco špatně. Nemusí se jednat o některé ze zvířátek, problém může způsobit i velké množství chyb 404. Prošel jsem si tím. V mém případě trvala náprava týdny.

Tento měsíc se mi podařilo získat nejvyšší stupeň – ryzí spam. Poznáte ho tak, že po vašem webu v indexu nenajdete ani zmínku (se subdoménou budou zřejmě výjimky, viz diskuze pod článkem). Vaše doména je pro Google doslova sprostým slovem. Takže ten žlutý infobox situaci značně zlehčuje :)

ryzi-spam-gwt

Dobře přiznám se, nebyla to moje zásluha. Tento druh penalizace ležel na doméně, kterou jsem si koupil kvůli hezkým odkazům a pozor držte se – Google Page Rank! Přesně tak nejvyšší stupeň penalizace a doména má dlouhou dobu hezkou 3ku. Do této chvíle jsem neviděl doménu s GPR, která by měla penalizaci. Proto mě to víc jak dva měsíce mátlo.

Doména byla původně určená pro nově vznikající PBN, ale právě kvůli problém s indexací jsem jí musel vyřadit a přidat do GWT, kde jsem problém našel. Původně na ní byl web, který automaticky generoval obsah s affilem tuším na Amazon. Takovéto weby většinou sbírají drobky z vyhledávačů na různé long taily, popřípadě získávají návštěvnost jinak (sociální sítě, spamování).

Požádal jsem o znovuposouzení (kontrolu) s odůvodněním, že jsem nový majitel domény a do sedmi dnů bylo mé žádosti vyhověno. Tedy dříve než v případě všech předchozích penalizací, což mě překvapilo. Nový obsah už má Google nacrawlovaný ale ještě není v indexu. Jsem zvědavý jak dlouho mu to bude trvat. Zatím jsme na cca 36 hodinách.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.