Stala se 360.com nejdražší doménou na světě anebo ne?

Už několik dní se vedou spory, jestli se doména 360.com stala nejdražší na světě. Začalo to nenápadnými spekulacemi na diskuzních fórech a zvěsti se dostaly i na seriózní magazíny o domainingu. Zprávu údajně vynesl George Hong z firmy Guta.com, která se zabývá investování a brokingem prémiových domén.

Čínská společnost Qihoo 360 Technology Co Ltd údajně odkoupila od Vodafone doménu 360.com za 17 milionů USD. Výše částky byla nejdříve 14 milion USD, postupem času se objevilo 16M USD a 17M USD. Rozdílné částky by mohla vysvětlovat čínská měna a pokusy o převedení na dolary. Mělo se totiž jednat údajně o 100M CNY (kurz je 1:16).

V současné době už je na doméně obsah v čínštině, takže k nějakému obchodu zřejmě došlo. Žádná ze stran však nekomentovala cenu. No uvidíme.

Nejdražší nepotvrzený prodej?

Nejdražší nepotvrzený prodej patří doméně PrivateJet.com, jejíž cena měla údajně být až 30 milionů USD. začátkem roku 2012 jí měla údajně koupit společnost Nations Luxury Transportation, LLC. O obchodu jsem psal na 404M.

Podobných nepotvrzených prodejů však bude určitě víc.

Určování ceny domény

Vyhodnotit samotnou cenu domény je občas značně obtížně. Často je totiž součástí prodeje i společnost anebo zavedený web.

Pozitivní zprávy pro domaning?

Prodeje .com domén za miliony, jako je tomu v poslední době, jsou určitě dobré zprávy pro domaining. Domény jsou stále dobrou investicí a nemusí se nutně jednat o staré kousky. Například jedna z nových TLD (sex.xxx) se prodala 3M USD. Ačkoliv je pravda, že velké obchody se točí hlavně kolem .com a pak samozřejmě okolo opravdu dobrých klíčových slov.

Zajímavé je i posilování čínských společností v domainingu. V roce 2014 se nejdražší domény prodali právě kupcům z Číny.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů.

 • KM

  Tak ono hlavně každému je úplné prd za kolik kdo prodal nějakou doménu. Takových privátních prodejů už bylo velmi mnoho a nějaký seznam nejdražších "oficiálně" prodaných domén je úplně k ničemu. To co je veřejné nikoho nezajímá :-))

  (0)
  • Či je to veľa alebo nie, je relatívne. Nezáleží totiž na tom, koľko to stojí, ale ako dlho na to musíš robiť ;) A nezabúdaj, platí len ten, kto na to má :)

   (0)
 • Lukáš

  Honzo, vidíš, že minusy nefungují tak, jak by sis asi představoval.
  Já jsem proti minusům. Dělají zbytečně zlou krev. Co si má člověk myslet o tom, když někdo napíše slušný komentář, kde nikoho nenapadá, jen má jiný názor (podložený argumenty) a vzápětí dostane 20 minusů a ten který odpověděl na komentář stylem "jsi blbec..." má vzápětí 20 plusů....?
  Některá diskuzní fóra si tím dost uškodila a lidé tam akorát pořád řeší a ptají se (oprávněně), proč dostali minusy a jsou naštvaní.
  Myslel bych pozitivně a proto bych negativní minusy zrušil.
  Pokud někdo napíše off topic komentář, tak je nejlepší ho hned smazat stejně jako spam.

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.