Yahoo News je nejnavštěvovanější zpravodajský web v USA, Google je až na 8. místě

V Evorpské unii je Google často prezentován jako dominantní společnost, kterou by bylo nejlépe pořádně regulovat. Boj některých vydavatelství za „přebírání“ jejich obsahu je občas až úsměvný. Přitom podle prosincového průzkumu z roku 2014 v USA si ukousl ze zpravodajského koláče pouze 1,75 %.

Králem amerického online zpravodajství je Yahoo News s podílem 3,83 %, což odpovídá zhruba 239,5 milionů návštěv. Předběhlo tak The Huffington Post s 3,26 % (necelých 204,1 milionu návštěv). Na třetím místě je CNN s 2,78 %. Celkový přehled najdete v následujícím grafu.

distribuce-zprav-prosince-2014Jak je vidět tak distribuce zpráv v USA má do monopolu opravdu daleko. Ještě stojí za zmínku, že Google News a reddit jsou spíše takové vylepšené RSS agregátory než skutečné weby.

Společnost Yahoo! posiluje. Její zisky za poslední rok vzrostli o 1,7 %. Pro rok 2015 se počítá s nárůstem 4,6 % a v 2016 o dalších 5,2 %, kvůli zvyšování počtu hledání přes mobilní zařízení.

Trh se zpravodajskými informacemi přitom do velké míry ovlivňují všude na světě sociální sítě. Staré SEO pravidlo tvořte kvalitní a uživatelsky zajímavý obsah tak u zpráv platí dvojnásob. Jakmile lidé začnou něco sledovat a jsou lační po informacích, tak jim přepisování agenturních zpráv nestačí. Chtějí nejen znát aktuální a detailnější zprávy, ale také vidět multimédia. Myslíte si, že jim tohle dokáže dát pro EU toliko obávaný Google news?

Zdroj

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.